sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Rajd z pieczonym ziemniakiem

Rajd z pieczonym ziemniakiem
 

- Cieszę się, że widzimy się po raz kolejny w tak licznej grupie, mam nadzieję, że będzie to dla Was miłe doświadczenie i przeżycie – mówił Dariusz Grajkowski z  Integracyjnego Klubu PTTK „Ziemi Tureckiej” do dwustu siedemdziesięciu uczestników IV Integracyjnego Rajdu Turystycznego „Pieczonego ziemniaka”, który odbył się w niedzielę 30 września. Tym razem dwie grupy rajdowiczów: piesza i rowerowa łącznie pokonały 25 km, przemierzając trasy z Galewa do Bogdałowa (gm. Brudzew).

W rajdzie mógł uczestniczyć każdy, kto lubi marsze lub jazdę rowerem oraz kocha przyrodę, dlatego oprócz zorganizowanych grup szkolnych takich jak: Klub Przyrodniczy działający w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku czy „Drużyna Nieprzetartego Szlaku” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku, w wyprawie uczestniczyły rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych.

reklama

- Propagujemy  czynny wypoczynek, turystykę pieszą i rowerową, spędzanie wolnego czasu w środowisku integracyjnym przy okazji poznając środowisko naturalne i przyrodnicze naszego regionu, tym bardziej, że rok 2012 jest rokiem turystyki rowerowej - mówił Dariusz Grajkowski z PTTK .

Jesienny rajd obejmował dwie trasy o łącznej długości 25 km – obie z przewodnikami. Trasa piesza liczyła 7 km i dostosowana była do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei trasa rowerowa wynosiła 17 km.

Meta rajdu znajdowała się na parkingu nad zalewem bogdałowskim, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje. Oprócz kiełbasek z grilla i ziemniaków z ogniska serwowanych z twarożkiem specjalny kącik edukacyjno-informacyjny przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Turek. Udział w mini - konkursach na temat leśnej flory i fauny nagradzany był ciekawymi niespodziankami. Każdy uczestnik rajdu oprócz pamiątkowego znaczka otrzymał dyplom. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych było pojawienie się motocyklistów z Tureckiej Grupy Motocyklowej „MOTUR”, którzy prezentowali swoje motocykle i pozowali z maluchami do zdjęć.

reklama

Organizatorami IV Integracyjnego Rajdu Turystycznego „Pieczonego Ziemniaka” byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Gminne Koło TPD przy Szkole Podstawowej w Galewie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Integracyjny Klub PTTK „ Ziemi Tureckiej”, Nadleśnictwo Turek, Starostwo Powiatowe w Turku, Gminy Ośrodek Kultury w Kolnicy, Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych oraz Zarząd Powiatowy Związku Młodzieży Wiejskiej w Turku, Stowarzyszenie „ KALI-NOVA”, Stowarzyszenie „SZADOWIACY” i Hufiec ZHP Turek. 

Podobne artykuły

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

30 lip.
Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

29 lip.
IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z...

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z gradem...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama