poniedziałek 22 kwietnia 2024

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty Tureckiego

Starosta Turecki Dariusz Kałużny

Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty Tureckiego
 

Szanowni Państwo,

Wielkanoc, to czas gdy nadzieja na lepszy czas otula nasze serca. Jednakże, gdy kolejny raz Zarząd PGKiM w Turku bezwzględnie wykorzystuje każdą sposobność do ataków Starosty Tureckiego i wprowadzania opinii publicznej w błąd, a wręcz okłamywanie Jej poprzez manipulowanie faktami, to jest to dalece nieprzyzwoite względem mojej osoby, a w szczególności Mieszkańców Miasta Turek. Już nie wiem jakich argumentów używać, by Prezes PGKiM i właściciel tej spółki – Burmistrz Miasta Turku zrozumieli, że winę za wydłużanie wydania decyzji na pozwolenie na budowę i tym samym za wydłużenie czasu realizacji inwestycji polegającej na budowie ciepłowni geotermalnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą ponosi wyłącznie inwestor czyli PGKiM. To poprzez przeciąganie do ostatecznych terminów dokonywania poprawek do własnego niekompletnego projektu w prowadzonych przez właściwy organ administracji powiatowej postępowaniach spowodowało opóźnienie wydania pozwolenia na budowę geotermii.

reklama

Zatem, jeżeli na etapie powyższych postępowań PGKiM uznał, że organ administracji architektoniczno-budowlanej Powiatu Tureckiego podczas wydawania decyzji pozwolenia na budowę powyższej inwestycji działał na zwłokę, dlaczego dotychczas nie wystąpił do organu wyższego stopnia – Wojewody Wielkopolskiego z wnioskiem o uznanie przewlekłości postępowania?

Na chwilę obecną Wojewoda Wielkopolski nie zauważa ze strony Starosty Tureckiego uchybień w zakresie terminowości prowadzonych postępowań w powyższej sprawie.

Natomiast prowadzone aktualnie postępowanie prokuratorskie w przedmiotowej sprawie wkrótce doprowadzi do jednoznacznego wyjaśnienia.

Starosta Turecki
Dariusz Kałużny

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

18 kw.
Możliwe spadki ciśnienia w sieci...

Możliwe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej. PGKiM wydał komunikat

9 kw.
Listy do redakcji: Oświadczenie Spółdzielni...

Listy do redakcji: Oświadczenie Spółdzielni Mieszkaniowej SM Rozwój...

5 kw.
Historyczna data w dziejach Turku! Umowa na...

Historyczna data w dziejach Turku! Umowa na budowę geotermii podpisana!

5 kw.
Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja...

Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja ruszają dwie nowe poradnie w...

5 kw.
PGKiM: Wyborcza aktywność ekologów

PGKiM: Wyborcza aktywność ekologów

4 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama