czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Radny informował, że Kuny toną w błocie

Radny informował, że Kuny toną w błocie
 

Roztopy dały się we znaki mieszkańców wielu miejscowości, co widać także w czasie sesji rozmaitych samorządów. Podczas obrad Rady Gminy Władysławów o dramatycznym stanie drogi na działkach w Kunach przekonywał Hieronim Darul.

Samorządowiec zabrał głos podczas interpelacji. Rady - zaopatrzony w wydruki zdjęć - postanowił pokazać zebranym na sali obrad, jak wygląda błotna rzeczywistość Kun, z którą borykać muszą się mieszkańcy miejscowości, zarówno ci zmotoryzowani, jak i piesi.

reklama

Szanowna Rado. Mam taką prośbę, aby też troszeczkę pomyśleć o Kunach. Droga na działkach w Kunach to właściwie jest stan krytyczny. Mam przy sobie zdjęcia, proszę sobie zobaczyć – mówił radny Darul informując, że widok rodzica przenoszącego dziecko przez kałuże i błotne topiele nie jest rzadkością. – Postarajmy się powolutku, ale coś jednak w tych pracach poczynić. Tak jak mówię - nie idzie przejść. Proszę, jeśli byłaby taka możliwość, by podejść do tego w sposób poważny i pozytywny. (...) Nigdzie ta woda nie odpływa. Jeśli już, to przez moje podwórko.

Słowa Hieronima Darula wywołały do odpowiedzi wójta Władysławowa. Krzysztof Zając mówił o tym, że rozumie „błotny” problem mieszkańców Kun. –  Należałoby zrobić projekt tej drogi, a w późniejszym czasie byśmy mogli myśleć o jakiejś budowie – stwierdził włodarz gminy. Wójt Zając zaznaczył jednak, że o tego typu działaniach można myśleć dopiero w przypadku pojawienia się nadwyżki budżetowej. 

Zdjęcia drogi na działkach w Kunach prezentujemy poniżej.

AW

Podobne artykuły

Kuny: Strażacy potrzebują nowego wozu

Kuny: Strażacy potrzebują nowego wozu

04-07-2017
Gm.Turek: Działka z boiskiem będzie już gminna....

Gm.Turek: Działka z boiskiem będzie już gminna....

23-02-2017
Spółka zapłaciła za grunt w strefie

Spółka zapłaciła za grunt w strefie

04-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama