środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Usunęli Maca, po roku znów wraca

Usunęli Maca, po roku znów wraca
 

Podobno nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki, ale te wymysły Heraklita nie znajdują zastosowania w przypadku pewnego samorządowca z Gminy Turek. W czwartkowe popołudnie tamtejsi radni postanowili, że Karol Mac – po około 13 miesiącach przerwy – ponownie znajdzie się w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Związek Gmin Powiatu Tureckiego”.

Jest to kolejna roszada z panami Macem i Kolendą w rolach głównych. Pilni obserwatorzy sceny politycznej w „obważankowej” gminie pamiętają doskonale, jak to swego czasu Karol Mac stracił "stołek" przewodniczącego Rady Gminy na rzecz Ireneusza Kolendy. Do podobnej podmianki doszło w dniu 25 stycznia 2012 roku. Wtedy to nowym przedstawicielem wydelegowanym do prac w Związku Gmin Powiatu Tureckiego został wybrany w drodze głosowania Ireneusz Kolenda, a tym samym w „odstawkę” poszedł Karol Mac. Było to odsunięcie dość drastyczne, gdyż Mac piastował funkcję przewodniczącego Związku.

reklama

W ciągu ostatnich tygodni w Radzie Gminy Turek zmienił się układ sił, więc w dniu 28 lutego przyszedł czas na ponowne podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia dodatkowego przedstawiciela Gminy Turek do Zgromadzenia Związku Międzygminnego „Związek Gmin Powiatu Tureckiego” . Jako kandydata do pełnienia tej funkcji Jan Karbowy wskazał Karola Maca. Ten przystał na ową propozycję. Takie rozwiązanie podczas głosowania poparło 10 samorządowców, 4 wstrzymało się od głosu.

Miejsca Macowi ustąpić musi, z racji wygaśnięcia uchwały z 25 stycznia 2012 roku, Ireneusz Kolenda. Gminę Turek wraz z radnym Macem w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Związek Gmin Powiatu Tureckiego” reprezentować będzie w dalszym ciągu wójt Karol Mikołajczyk.

AW

Podobne artykuły

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

24-08-2018
Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć...

Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć więcej

27-03-2018
Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach...

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół?...

21-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama