środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Usunęli Maca, po roku znów wraca

Usunęli Maca, po roku znów wraca
 

Podobno nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki, ale te wymysły Heraklita nie znajdują zastosowania w przypadku pewnego samorządowca z Gminy Turek. W czwartkowe popołudnie tamtejsi radni postanowili, że Karol Mac – po około 13 miesiącach przerwy – ponownie znajdzie się w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Związek Gmin Powiatu Tureckiego”.

Jest to kolejna roszada z panami Macem i Kolendą w rolach głównych. Pilni obserwatorzy sceny politycznej w „obważankowej” gminie pamiętają doskonale, jak to swego czasu Karol Mac stracił "stołek" przewodniczącego Rady Gminy na rzecz Ireneusza Kolendy. Do podobnej podmianki doszło w dniu 25 stycznia 2012 roku. Wtedy to nowym przedstawicielem wydelegowanym do prac w Związku Gmin Powiatu Tureckiego został wybrany w drodze głosowania Ireneusz Kolenda, a tym samym w „odstawkę” poszedł Karol Mac. Było to odsunięcie dość drastyczne, gdyż Mac piastował funkcję przewodniczącego Związku.

reklama

W ciągu ostatnich tygodni w Radzie Gminy Turek zmienił się układ sił, więc w dniu 28 lutego przyszedł czas na ponowne podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia dodatkowego przedstawiciela Gminy Turek do Zgromadzenia Związku Międzygminnego „Związek Gmin Powiatu Tureckiego” . Jako kandydata do pełnienia tej funkcji Jan Karbowy wskazał Karola Maca. Ten przystał na ową propozycję. Takie rozwiązanie podczas głosowania poparło 10 samorządowców, 4 wstrzymało się od głosu.

Miejsca Macowi ustąpić musi, z racji wygaśnięcia uchwały z 25 stycznia 2012 roku, Ireneusz Kolenda. Gminę Turek wraz z radnym Macem w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Związek Gmin Powiatu Tureckiego” reprezentować będzie w dalszym ciągu wójt Karol Mikołajczyk.

AW

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

24-08-2018
Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć...

Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć więcej

27-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama