wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

W Przykonie nie biją, nie kradną aut

W Przykonie nie biją, nie kradną aut
 

W czasie XXVI sesji Rady Gminy Przykona tamtejsi samorządowcy zapoznali się ze sprawozdaniem o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego za zeszły rok. – Jesteście praktycznie najspokojniejszą gminą w powiecie – mówił do uczestników obrad komendant Komisariatu Policji w Dobrej - asp. szt. Janusz Szelągowski.

W 2012 roku (tj. w okresie od początku stycznia do połowy listopada, gdyż wtedy zakończył funkcjonowanie Posterunek Policji w Przykonie) na terenie gminy stwierdzono ogółem 52 przestępstwa. Ich wykrywalność wyniosła 88,5%. Jeśli chodzi o przestępstwa kryminalne, to było ich 11. Co ważne, w roku 2011 liczba ta wynosiła 24. Stwierdzono tylko 1 przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu (pobicia, uszkodzenia ciała itp.), a także dziesięć przestępstw przeciwko mieniu (o jedno mniej niż w roku poprzednim na terenie gminy Przykona). Ponadto doszło do 191 wykroczeń, skierowano do sądu 13 wniosków o ukaranie, wystawiono 125 mandatów karnych. Wszczęto także 4 postępowania o wypadki drogowe. W tych zdarzeniach rannych zostało 8 osób (o 6 więcej niż w 2011r.), zginęły 3 osoby (o 1 więcej niż rok wcześniej). Na przykońskich drogach odnotowano również 33 kolizje. Na terenie gminy Przykona nie stwierdzono żadnej bójki, rozboju, kradzieży pojazdu.

reklama

Po dniu 15 listopada, od kiedy to teren Przykony zaczął podlegać pod Komisariat Policji w Dobrej, w owej gminie stwierdzono 4 przestępstwa – 3 dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości oraz oszustwa, ale ta sprawa została już umorzona.

W dalszej części  XXVI sesji Rady Gminy Przykona doszło do krótkiej dyskusji na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w gminie.  Komendant Komisariatu Policji w Dobrej prosił o uważanie na rozmaitych oszustów, informowanie policjantów o kręcących się po okolicy podejrzanych snobach, a także o pamiętanie o należytym zabezpieczaniu obór. Nie wszystkich radnych zachwyciły te sugestie. Asp. szt. Janusz Szelągowski usłyszał od niektórych radnych, iż często zgłaszający kradzież ma większe problemy niż sam złodziej, a rolnik nie powinien ze strachu barykadować obór, gdyż to policjanci powinni zająć się wyłapywaniem złodziei.

AW

Podobne artykuły

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo...

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo tego...

2 lip.
Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.
W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty....

W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty. Poziom...

6 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama