poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Przykona: Gmina dopłaci, żeby mieszkaniec miał taniej

Przykona: Gmina dopłaci, żeby mieszkaniec miał taniej
 

W czasie XXVI sesji Rady Gminy Przykona stało się jasne, ile za wodę i odprowadzenie ścieków zapłacą osoby ją zamieszkujące. W drugim ze wspomnionych przypadków została przyjęta stawka niższa, niż to wynika z wyliczeń, ponieważ z budżetu gminy wysupłane zostanie ok. 150 000 zł.

W programie obrad XXVI sesji Rady Gminy Przykona znalazł się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę na terenie Gminy Przykona, na okres od 1 kwietnia 2013r. do 31 marca 2014r. Propozycja przedłożona radnym to 2,56 zł netto czyli 2,76 zł brutto za metr sześcienny wody (plus stawka abonamentowa za wodomierz – opłata stała miesięczna w wysokości 3,24 zł brutto). Byłaby to podwyżka (brutto) o 8 groszy na 1000 litrów. Tym samy statystyczna rodzina, zużywająca ok. 10 kubików wody miesięcznie, zapłaciłaby o 80 groszy więcej. Radni poparli takie rozwiązanie jednogłośnie.

reklama

Samorządowcy podjęli – także jednogłośnie – uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe odprowadzenie ścieków. Przykonianie zapłacą za odprowadzenie metra sześciennego nieczystości 4 zł + VAT czyli 4,32zł. Co ważne – z kalkulacji Referatu Rozwoju Gospodarczego wynikało, że stawka ta powinna wynieść 6,02 zł. By jednak uniknąć zbytniego obciążenia mieszkańców gminy, zdecydowano się na kwoty 4,32 zł (wzrost o 16 groszy, w porównaniu z obowiązującymi w 2012 roku stawkami) dla gospodarstw domowych i 5,78zł (więcej o 21 groszy) dla innych podmiotów. W wyniku takich decyzji, gmina do zbiorowego odprowadzenia ścieków dopłaci ok. 150 000 zł.

AW

Podobne artykuły

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

z wczoraj
Śmiertelny wypadek w Laskach.  Nie żyje...

Śmiertelny wypadek w Laskach. Nie żyje 24-letni...

24 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama