środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzież błyszczała pożarniczą wiedzą

Młodzież błyszczała pożarniczą wiedzą
 

W minioną sobotę w Kowalach Pańskich odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach triumfowały Marika Walaszczyk, Marlena Wojtkowiak i Ewelina Wojtkowiak.

W wydarzeniu wzięli udział finaliści eliminacji gminnych, które przeprowadzono w 8 lokalnych samorządach. W dniu 16 marca młodzi ludzie musieli zmierzyć się z testami, przygotowanymi przez funkcjonariuszy KP PSP w Turku: st. kpt. Wojciecha Pasika i st. kpt. Arkadiusza Janaszkiewicza. Oprócz dwóch wspominanych panów w skład Jury eliminacji weszło również trzech druhów: Mariusz Zając, Grzegorz Ciesielski i Stanisław Urbaniak.

reklama

W kategorii szkół podstawowych triumfowała Marika Walaszczyk (SP w Grzymiszewie), a tuż za nią znalazły się Kinga Augustyniak (SP w Miłaczewie) i Weronika Osicka (SP w Skarżynie). Wśród  gimnazjalistów największą wiedzą wykazała się Marlena Wojtkowiak (Gim. w Malanowie), a II i III miejsce wywalczyli Mateusz Pieśkiewicz (Gim. nr 2 w Turku) oraz Paulina Perlińska (Gim. w Malanowie). W najstarszej grupie wiekowej na laury uznania zasłużyli: Ewelina Wojtkowiak (ZST w Turku) oraz Błażej Walkowski i Marcin Perek (I LO w Turku).

Konkursowicze otrzymali pamiątkowe medale, upominki i dyplomy, a najlepszych nagrodzono kalkulatorami naukowymi i statuetkami. Czujniki dymu oraz tlenku węgla przekazała młodzieży Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Plecaki otrzymali Natalia Jasiak (SP w Kawęczynie) i Mateusz Grzymski (SP w Boleszczynie) – najmłodsi uczestnicy zmagań.

Marika Walaszczyk, Marlena Wojtkowiak i Ewelina Wojtkowiak w dniu 13 kwietnia będą reprezentować nasz powiat w Ostrowie Wielkopolskim, podczas wojewódzkiego etapu zmagań.

Organizatorami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” były: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Powiatu Tureckiego, Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kawęczynie, Komisja ds. Młodzieży ZOP ZOSP RP w Turku oraz Gmina Kawęczyn.

reklama

Opracował: AW

Ps. W dniu 16 marca w Zespole Szkół w Kowalach Pańskich odbyło się także podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Oddano nowy odcinek drogi Malanów-Kawęczyn

Oddano nowy odcinek drogi Malanów-Kawęczyn

21-12-2021
Wspominali agresję ZSRR i  przelaną krew Polaków

Wspominali agresję ZSRR i przelaną krew Polaków

16-09-2016
Kawęczyn: Którzy strażacy gasili, a kto nie...

Kawęczyn: Którzy strażacy gasili, a kto nie wyjechał...

05-03-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama