czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Lepsza była tylko Małopolska

Lepsza była tylko Małopolska  - Źródło: sxc.hu / Mateusz Stachowski
Źródło: sxc.hu / Mateusz Stachowski 

30 witryn zgłoszono z województwa wielkopolskiego w ogólnopolskim konkursie na najlepszą wiejską stronę internetową organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.  -  To bardzo dobry wynik, tym bardziej,  że to pierwsza edycja konkursu - mówi  Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS.

Zgłoszenia były przyjmowane do 31 marca 2013 r. Wszystkie strony  będą zaprezentowane niebawem na stronie internetowej konkursu www.konkurs.kss.org.pl. Najwięcej stron nadesłało województwo małopolskie – 31.  Z terenu województwa  wielkopolskiego jest m.in. Golina – www.weglew.pl (powiat koniński), Zagórów - www.kopojno.osp.org.pl (powiat słupecki), Dobra – www.milkowice.pl.tl (powiat turecki).

Konkurs jest podzielony na 2 etapy.  Pierwszy – wojewódzki organizowany przy współpracy Urzędów Marszałkowskich ma za zadanie wyłonić najlepszą stronę z regionu, która następnie przejdzie do etapu drugiego czyli  finału.  Strony finalistów jury będzie oceniać pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami  wsi. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w czerwcu 2013 roku, w Senacie. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym komputery, laptopy, tablety wszystkie z opłaconym rocznym abonamentem na Internet, a dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich aparaty cyfrowe.

Patronat nad konkursem objął Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, a także Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, natomiast patronem medialnym Gazeta Sołecka i TVP Info.  Celem konkursu jest przeciwstawienie się  wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. 

materiał prasowy

Lepsza była tylko Małopolska

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Tuliszków: Dziewczęta strzelały gole, mówiąc...

Tuliszków: Dziewczęta strzelały gole, mówiąc zarazem...

28-10-2016
Władysławów: Ministerstwo mówi

Władysławów: Ministerstwo mówi "nie" łączeniu...

26-04-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama