czwartek 08 grudnia 2022

Delfiny, Marii, Wirginiusza

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Lepsza była tylko Małopolska

Lepsza była tylko Małopolska  - Źródło: sxc.hu / Mateusz Stachowski
Źródło: sxc.hu / Mateusz Stachowski 

30 witryn zgłoszono z województwa wielkopolskiego w ogólnopolskim konkursie na najlepszą wiejską stronę internetową organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.  -  To bardzo dobry wynik, tym bardziej,  że to pierwsza edycja konkursu - mówi  Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS.

Zgłoszenia były przyjmowane do 31 marca 2013 r. Wszystkie strony  będą zaprezentowane niebawem na stronie internetowej konkursu www.konkurs.kss.org.pl. Najwięcej stron nadesłało województwo małopolskie – 31.  Z terenu województwa  wielkopolskiego jest m.in. Golina – www.weglew.pl (powiat koniński), Zagórów - www.kopojno.osp.org.pl (powiat słupecki), Dobra – www.milkowice.pl.tl (powiat turecki).

Konkurs jest podzielony na 2 etapy.  Pierwszy – wojewódzki organizowany przy współpracy Urzędów Marszałkowskich ma za zadanie wyłonić najlepszą stronę z regionu, która następnie przejdzie do etapu drugiego czyli  finału.  Strony finalistów jury będzie oceniać pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami  wsi. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w czerwcu 2013 roku, w Senacie. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym komputery, laptopy, tablety wszystkie z opłaconym rocznym abonamentem na Internet, a dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich aparaty cyfrowe.

Patronat nad konkursem objął Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, a także Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, natomiast patronem medialnym Gazeta Sołecka i TVP Info.  Celem konkursu jest przeciwstawienie się  wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. 

materiał prasowy

Lepsza była tylko Małopolska

Podobne artykuły

Kolejny minister pochodzący z Turku. Waldemar...

Kolejny minister pochodzący z Turku. Waldemar Buda...

9 kw.
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Tuliszków: Dziewczęta strzelały gole, mówiąc...

Tuliszków: Dziewczęta strzelały gole, mówiąc zarazem...

28-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama