środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Grand Prix dla WŁADKA

Grand Prix dla WŁADKA
 

Teatr Integracyjny ,,WŁADEK’’ z naszej szkoły otrzymał prestiżową nagrodę grand prix na Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych  Województwa Wielkopolskiego.

Finał Konfrontacji „Dzień dobry sztuko!” odbył się 18 kwietnia w Gimnazjum Jan Pawła II w Suchym Lesie, niedaleko Poznania. Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych 12 zespołów z  województwa Wielkopolskiego.

reklama

Uczniowie władysławowskiej podstawówki  z wielkim okrzykiem radości przyjęli werdykt jury. Teatr „WŁADEK” zdobył nagrodę główną w kategorii klas I – III i otrzymał  ,,Wojciecha” - witraż. Nazwa nagrody związana jest z Wojciechem Bogusławskim, nazywanym ojcem teatru polskiego, który urodził się na terenie gminy Suchy Las.

Konfrontacje „Dzień Dobry Sztuko!” były okazją do spotkania z grupami z całej Wielkopolski. Można było zaprezentować swoje spojrzenie na rzeczywistość, a także wymienić się  doświadczeniami  z innymi zespołami.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Poznańska Fundacja Artystyczna oraz Ośrodek Kultury w Suchym Lesie. Konfrontacje odbywały się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Teatr ,,WŁADEK’’ zanim doszedł do finału  przeszedł  przez dwa etapy konfrontacji: kwalifikacje oraz dwukrotne spotkania warsztatowe prowadzone przez aktorów, scenografów i muzyków. Warsztaty były   ciekawym doświadczeniem zarówno dla młodych aktorów jak i  ich opiekunów.

reklama

W skład zespołu wchodzą: Bartosz Antas, Szymon Czekalski, Maria Darul, Marta Darul,  Nikola Klimaszewska, Kacper Krygier, Katarzyna Matela, Michał Matela, Nikola Szmagaj, Agata Urzędowska, Aleksander Wysocki. Opiekę nad zespołem sprawują Małgorzata Karska, Agnieszka Płoszaj, Dorota Zasada.

Warto dodać, że występy na deskach teatru to dla ,,WŁADKA’’ nie nowość. 25 lutego 2013 roku występowali na Dziecięcej Scenie Prezentacji Teatralnych w Teatrze Animacji  w Poznaniu. Organizatorami spotkania byli: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Teatr Animacji oraz Urząd Miasta Poznania.  Dzieci z klasy integracyjnej  świetnie zagrały spektakl dla poznańskiej publiczności, która przyjęła ich bardzo ciepło. Młodzi aktorzy wcale nie czuli tremy i bardzo swobodnie czuli się na profesjonalnej scenie.

Zespół został też doceniony przez komisję artystyczną II Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan – Poznań 2013 i otrzymał kwalifikację na Galę.

‹materiał prasowy Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Turkowianie zapłacą więcej o 8 procent....

Turkowianie zapłacą więcej o 8 procent. Podwyżki cen...

2 grudz.
Listy do redakcji: Jak naprawdę było z...

Listy do redakcji: Jak naprawdę było z...

21 lt.
Podwyżka za ciepło? 16 procent czy obniżony VAT?

Podwyżka za ciepło? 16 procent czy obniżony VAT?

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama