poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Dobra: Hala sportowa na miarę XXI wieku

Dobra: Hala sportowa na miarę XXI wieku
 

Mieszkańcy Gminy Dobrej w weekend mają powody do dumy: 7 września o godz. 12.00 rozpoczęły się uroczystości związane z otwarciem Hali Sportowej, znajdującej się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej. Obchody połączono ze świętowaniem jubileuszu 50-lecia istnienia placówki, zjazdem absolwentów oraz nadaniu imienia gimnazjum.

Budowa hali sportowej była niewątpliwie ogromnym wysiłkiem lokalnych władz oraz dyrekcji szkoły. Łączna wartość inwestycji wynosi 6 430 323, 16 zł, w tym 1 500 000,00 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Zainwestowane pieniądze widać gołym okiem: sala jest bardzo nowoczesna, przestronna i doskonale zaopatrzona.

reklama

Na uroczystościach pojawili się m.in. Starosta Powiatu Tureckiego, Zbigniew Bartosik, Zdzisław Cichy, Przewodniczący Rady Powiatu, Komendant Powiatowy Policji w Turku Grzegorz Gibaszek, ks. Prałat Zygmunt Chromiński, Mirosław Mękarski, zastępca Burmistrza Miasta Turku. Przybyli także wójtowie i przedstawiciele okolicznych gmin: Cezary Krasowski, Andrzej Burszewski, Jan Nowak i Karol Mikołajczyk.

Wszystkich przybyłych gorąco powitali Burmistrz Miasta Dobrej Andrzej Piątkowski, Przewodniczący Rady Wojciech Błażełek oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Marek Milczarek. Zgodnie twierdzili, iż zrealizowanie projektu hali było ich marzeniem, które się spełniło. Padło wiele podziękowań i gratulacji, mówiono także o potrzebie posiadania takiego obiektu, na którym będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje zarówno dzieci, jak i dorośli.

Na dobry start delegacje władz samorządowych Powiatu Tureckiego oraz wszystkich jednostek samorządowych Gminy Dobra wręczyły prezenty-piłki i inne akcesoria, mające przysłużyć się w użytkowaniu hali. Lokalne władze próbowały swoich sił w rzucie do kosza, jednak udało się to dopiero Markowi Mielczarkowi, który nie krył radości, że pierwsze zdobyte punkty należą do niego.

reklama

Po uroczystej części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Prócz uczniów szkoły, którzy popisali się śpiewem i tańcem, zaprezentowali się Big Band Miasta Turek oraz chór złożony specjalnie na tę okazję z uczniów szkoły, jej absolwentów oraz nauczycieli.

Na pewno hala wraz z rozpoczętym rokiem szkolnym będzie cieszyła się zainteresowaniem uczniów i grup sportowych, które czekały na otwarcie obiektu. Gratulujemy realizacji inwestycji oraz życzymy sukcesów wypracowanych podczas treningów. Jak powiedział Burmistrz Andrzej Piątkowski -wszystko zaczyna się od marzeń.

M.A.

foto: D. Derucki

Podobne artykuły

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

15-02-2018
Przedświąteczne spotkanie opłatkowe w ZS-P w...

Przedświąteczne spotkanie opłatkowe w ZS-P w Dobrej

23-12-2016
Turkowskie Targi Ślubne. Pierwsze i bardzo udane

Turkowskie Targi Ślubne. Pierwsze i bardzo udane

17-01-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama