Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

niedziela 31 maja 2020

Anieli, Feliksa, Kamili

reklama

Szkoła policealna - dlaczego warto do niej iść?

Szkoła policealna - dlaczego warto do niej iść?
 

Współczesny rynek pracy ewaluuje niezwykle dynamicznie! Żeby odnosić sukcesy w dzisiejszym świecie trzeba nieustannie się kształcić, rozwijać kompetencje, podnosić swoje kwalifikacje, a nawet się zupełnie przebranżowić. Rynek pracy pokazuje, że pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z konkretnymi umiejętnościami.

Bardzo często podnoszenie kwalifikacji, czy zmiana zawodu, wynika również z chęci rozwoju i szukania nowego pomysłu na siebie. Dlatego dalsze kształcenie bez względu na wiek, czy dotychczasowe osiągnięcia zawodowe, może być atrakcyjną formą rozwoju.

reklama

Dla takich osób policealne szkoły dla dorosłych są bardzo dobrym rozwiązaniem, oferują zdobycie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej w ciągu roku lub dwóch lat, w systemie zaocznym i wieczorowym, co daje elastyczne rozwiązanie, które można dopasować do swojego trybu życia, pracy czy rodziny. Absolwenci policealnej szkoły często znajdują pracę w nowym zawodzie, wielu z nich z sukcesem zakłada własną działalność.

Jaką szkołę wybrać?

Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej szkoły dla dorosłych. Warto wybrać szkołę z doświadczeniem, wykwalifikowaną kadrą, która kładzie nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności i taką szkołą jest COSINUS (https://www.cosinus.pl/) działająca na rynku od 1996 roku, która ma jedną z największych zdawalności egzaminów zawodowych w kraju. Nauczyciele to prawdziwi zawodowcy – większość z nich to egzaminatorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, są to doświadczeni specjaliści, świetnie wykwalifikowani nauczyciele i wykładowcy.

Bezpłatne Szkoły COSINUS oferują naukę na wielu kierunkach:

reklama
 • Szkoły medyczne: masażysta, opiekun medyczny,
 • Szkoły policealne: Florystyka, Kosmetologia, Administracja, BHP, Ochrona,
 • Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe: Rachunkowość, Informacja,
 • Zaoczne Liceum Ogólnokształcące,
 • Kursy zawodowe,
 • Kursy maturalne.

Najczęściej wybierane kierunki to: opiekun medyczny i masażysta - osoby po tych kierunkach są poszukiwanymi pracownikami na krajowych i zagranicznych rynkach pracy. Bardzo duże zainteresowanie jest również Florystyką i Kosmetologią.

OPIEKUN MEDYCZNY: (https://www.cosinus.pl/szkola-policealna/opiekun-medyczny) - nauka trwa tylko 1 rok, na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności organizowania opieki nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi, absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w szpitalach, zakładach opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej.

MASAŻYSTA (https://www.cosinus.pl/szkola-policealna/masazysta): nuka trwa 2 lata, absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w ośrodkach i przychodniach rehabilitacyjnych, szpitalach, przychodniach sportowych, a także w ośrodkach odnowy biologicznej i fizykoterapii, klubach fitness czy ośrodkach SPA.

FLORYSTYKA (https://www.cosinus.pl/szkola-policealna/florysta) – na tym kierunku świetnie odnajdą się osoby ceniące sobie kontakt z naturą, przejawiające zdolności artystyczne; jako florysta możesz pracować w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, firmach zajmujących się dekorowaniem przyjęć, wnętrz, hotelach oraz prowadzić własną działalność gospodarczą.

KOSMETOLOGIA (https://www.cosinus.pl/szkola-policealna/kosmetyka) – jako technik usług kosmetycznych możesz pracować w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych krajowych i zagranicznych, a ponadto przygotowujesz się do prowadzenia samodzielnej działalności w tym zakresie.

Bezpłatna Szkoła Cosinus jest adresowana dla każdej osoby dorosłej, która ukończyła szkołę średnią (także bez matury) oraz tych osób, które nie ukończyły szkoły średniej, a są absolwentami szkoły podstawowej, gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej.

Dlaczego szkoła COSINUS?

 • nauka jest całkowicie bezpłatna,
 • zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota, niedziela) lub wieczorowym,
 • szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej,
 • wystawiamy zaświadczenie do ZUS-u, KRUS-u, MOPS-u,
 • wystawiamy legitymację,
 • nauka na przyszłościowych kierunkach,
 • praktyki i warsztaty podczas całego okresu nauki,
 • wysoko wykfalifikowana kadra pedagogiczna,
 • dysponujemy najnowszą bazą techniczno – dydaktyczną.

 

Nie zwlekaj! Weź przyszłość w swoje ręce i zapisz się już dziś!

REKRUTACJA TRWA! https://rekrutacja.cosinus.pl/
Czekamy na Ciebie w sekretariacie naszej szkoły, ul. Chopina 17 w Koninie.
Możesz do nas zadzwonić, tel.: 63 249 71 13
lub napisać do nas na  nasz funpage https://www.facebook.com/Cosinus.Konin/

Podobne artykuły

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymają...

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymają 32...

29 maj.
Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

29 maj.
Listy do redakcji: Ile kosztowały nas wybory,...

Listy do redakcji: Ile kosztowały nas wybory,...

29 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama