czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z licencję EU Ecolabel

Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z licencję EU Ecolabel
 

5 listopada 2019 roku podczas uroczystej gali z okazji 60-lecia Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Uroczysty jubileusz zorganizowany został w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele świata nauki, biznesu, administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele służby zdrowia, stowarzyszeń oraz izb przemysłowych, a także auditorzy, trenerzy oraz pracownicy jednostki certyfikującej. Całe wydarzenie zorganizowane zostało pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Międzynarodowej Sieci Jednostek Certyfikujących IQNet.

Była to również doskonała okazja do wręczenia certyfikatu dla naszej lokalnej firmy Miranda Spółka z o.o., która jako pierwsza w Polsce otrzymała niezwykle cenioną licencję EU Ecolabel w zakresie wyrobów włókienniczych.

reklama

Europejskie oznakowanie EU Ecolabel jest dobrowolnym programem europejskim, ustanowionym w 1992 r., którego rolą jest zachęcenie przedsiębiorców do wprowadzania na rynek wyrobów i usług bezpiecznych dla środowiska.

Podstawą prawną przyznawania oznakowania EU Ecolabel jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 66/2010 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie oznakowania ekologicznego oraz decyzje Komisji Europejskiej zawierające kryteria dla poszczególnych grup wyrobów lub usług.

Oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel oparte jest na żywotności wyrobów i usług (tzw. LCA). Każdy produkt i usługa z etykietą EU Ecolabel zostały wymyślone i stworzone w taki sposób, aby ich oddziaływanie na otaczające nas środowisko było ograniczane do minimum, przez cały cykl żywotności i utylizacji.

reklama

Znak EU Ecolabel jest gwarancją dla konsumenta podjęcia najlepszych decyzji dla środowiska przez producenta, czy usługodawcę. Jednocześnie wiąże się z utrzymaniem najwyższej jakości i wartości dodanej. Certyfikat przyznawany jest przez niezależnych auditorów z jednostki certyfikującej. 

Podczas jubileuszowej gali gościem specjalnym była Martyna Wojciechowska – znana dziennikarka podróżniczka, pisarka, producentka, reżyserka, od 11 lat realizatorka programu „Kobieta na krańcu świata”. Tym razem wcieliła się w rolę mentora dla zaproszonych gości i wygłosiła wystąpienie pod tytułem ”Niemożliwe nie istnieje, czyli rola pasji w życiu człowieka”.

materiał nadesłany

Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z licencję EU Ecolabel

Podobne artykuły

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

22 wrz.
Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11 kw.
Miranda z ogromnym kontraktem Skarbu Państwa....

Miranda z ogromnym kontraktem Skarbu Państwa....

06-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama