Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jak działa kredyt konsolidacyjny?
 

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele interesujących produktów finansowych. Aby zaciągnąć kredyt czy niewielką pożyczkę nie trzeba już wychodzić z domu. Zasilić konto dodatkowymi pieniędzmi można nawet w kilkanaście minut. Dla osób, które spłacają już kilka zobowiązań, przygotowano ciekawe rozwiązanie - kredyt konsolidacyjny. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, na czym polega tego typu pożyczka i jak wygląda jej spłata. 

1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?
2. Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny?
3. Gdzie szukać firm oferujących kredyty?
4. Na co uważać, wnioskując o pożyczkę?

reklama

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Idąc za definicją, kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym przeznaczonym na spłatę dotychczas zaciągniętych zobowiązań. To świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają już wiele zadłużeń i chciałyby skorzystać z odciążenia domowego budżetu. Takie rozwiązanie pozwala połączyć wiele kredytów w jeden. W praktyce wygląda to w ten sposób, że zaciągając kredyt konsolidacyjny równocześnie spłacamy poprzednie zadłużenia. Nie ma znaczenia czy są to pożyczki czy kredyty gotówkowe. To, na co zostały zaciągane również nie jest dla instytucji istotne. Mogą to być kredyty samochodowe czy też mieszkaniowe. To, co bez wątpienia jest zaletą kredytów konsolidacyjnych, to fakt, że ich rata jest niższa, niż suma miesięcznych opłat z poprzednich zobowiązań. W ten sposób regulowanie należności staje się dużo łatwiejsze. 

Warto zwrócić uwagę, że aby móc obniżyć oprocentowanie pożyczki, okres spłaty musi zostać wydłużony. W praktyce oznacza to większy koszt zobowiązania. Mimo to, takie rozwiązanie i tak okazuje się bardzo korzystne dla wielu zadłużonych. Pozwala na zwiększenie płynności finansowej i daje swobodę spłaty. Nie musimy już pamiętać o opłacaniu kilku rat. Niekiedy zdarza się także, że warunki nowego kredytu konsolidacyjnego są korzystniejsze, niż zadłużenia zaciągane dużo wcześniej. Pamiętajmy, że dokonując decyzji, warto skonsultować się doradcą i dopytać o szczegóły oferty.

Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny? 

reklama

Obecnie wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny jest bardzo wygodne. Można to zrobić w 100% przez internet. Wystarczy wejść na stronę interesującej nas instytucji finansowej i złożyć wniosek. W razie wątpliwości do dyspozycji klientów pozostają eksperci dostępni online. To, jakie wymagania będą stawiane przed kredytobiorcą zależy od tego, czy wybierze on bank czy tzw. parabank. Pierwsza instytucja ma w zwyczaju sprawdzanie danych petenta w BIK, natomiast parabanki nie wymagają tego typu formalności. W zamian, oferują nieco mniej korzystne formy finansowania. 

Gdzie szukać firm oferujących kredyty?

Na rynku znajdziemy mnogość firm oferujących kredyty konsolidacyjne. Są to rozmaite banki i firmy finansowe. Aby dokonać możliwie najlepszego wyboru, rekomendujemy dokładne sprawdzanie ofert pożyczkodawców. W tym celu warto zaglądać do porównywarek - portali, które publikują oferty różnych instytucji, czytać recenzje klientów, blogi i serwisy branżowe. Równie przydatne są media społecznościowe i grupy skupiające klientów danej firmy. Przede wszystkim warto pytać u źródła i dokładnie czytać propozycje poszczególnych banków i parabanków. 

Na co uważać, wnioskując o pożyczkę?

Kredyt konsolidacyjny ma być pomocą w spłacie obecnych zobowiązań, a więc jego zaciągnięcie powinno okazać się korzystne dla kredytobiorcy. Dlatego też, aby uniknąć dodatkowych opłat, prowizji czy zmiennego oprocentowania trzeba dokładnie analizować umowy i oferty banków i innych instytucji finansowych. Dobrym rozwiązaniem jest też kontakt z doradcą kredytowym.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama