Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kryzys finansowy. Jak się z nim uporać?

Każdy z nas wie, jak istotne dla stabilizacji i spokoju są pieniądze. Czy tego chcemy, czy nie to one w dużej mierze decydują o tym, czy będziemy mogli wieść wygodne życie, założyć rodzinę, sprawiać sobie różnego rodzaju przyjemności. Dopóki je mamy, problem nie istnieje. Kłopoty zaczynają się wtedy, kiedy znika dodatkowe źródło dochodu lub pojawia się nagła potrzeba sporego wydatku. Jak poradzić sobie z kryzysem finansowym? Podpowiadamy.

Planowanie przede wszystkim
Oczywiście najlepszym sposobem jest rozsądek, umiejętność przewidywania problemów i zapobiegania im. W kwestiach finansowych doskonałą metodą jest oszczędzanie. Jeśli uda nam się regularnie odkładać określone sumy, będziemy mogli poradzić sobie z każdym nieoczekiwanym kłopotem finansowym. Oszczędzanie wcale nie jest trudne. Wystarczy zacząć, by zobaczyć, jak regularnie, z miesiąca na miesiąc będzie rosła nasza pewność siebie.
Zacznijmy od stworzenia prostego budżetu domowego. Zapisujmy w nim wszystkie nasze zarobki i wszystkie wydatki. Dodajmy kolumnę „oszczędności”, w której będziemy zapisywać, ile udało nam się odłożyć. Pierwsze miesiące pewnie będą wyzwaniem. Ale z czasem będzie coraz łatwiej! Zobaczymy, ile wydawaliśmy dotąd na niepotrzebne zakupy – kawę na mieście, ciastka w przerwie obiadowej, apaszki, kolczyki i kolejne bluzki. I uda nam się zapanować nad tymi wydatkami.

reklama

Pożyczka na kryzys
Polacy z roku na rok mają coraz więcej oszczędności, ale na tle innych krajów i tak wypadamy blado. Nasze zarobki nie są na tyle wysokie, byśmy mogli pozwolić sobie na odkładanie co miesiąc dużych kwot. Często też nie mamy pomysłu i wiedzy na temat tego, jak należy kumulować majątek. A sytuacje kryzysowe zdarzają się każdemu – niezależnie od zasobności portfela. Zepsuta lodówka, awaria samochodu, niezbędne badania lekarskie – wszystko to wymaga pieniędzy. W takich chwilach możemy pomyśleć o zaciągnięciu pożyczki ekspresowej. Pamiętajmy jednak, by wybierać tylko sprawdzone firmy. Dokładnie czytajmy umowę, zapoznajmy się z tabelą opłat, bądźmy ostrożni.

Pożyczamy od rodziny
Szukając dodatkowych źródeł finansowania, możemy również zwrócić się o pomoc do rodziny. Jeżeli mamy możliwość pożyczenia niewielkiej sumy od bliskich, przemyślmy skorzystanie z niej. Ale nie traktujmy takiej pożyczki inaczej niż tej, którą zaciągamy w profesjonalnej firmie pożyczkowej. Spłacajmy raty w terminie, by nie stracić zaufania bliskich. Tak, by pieniądze nie stały się kością niezgody między nami, a ludźmi, na których nam zależy. Rozsądek przede wszystkim!  

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama