czwartek 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława, Nory

reklama

Co to jest telewizja internetowa i jak działa?

Co to jest telewizja internetowa i jak działa?
 

Wielu z nas wciąż jeszcze pamięta emocje związane z przeglądaniem programu telewizyjnego w poszukiwaniu ulubionych filmów, seriali i programów rozrywkowych. Towarzyszyła temu oczywiście potrzeba dostosowania swojego planu dnia do godzin, w jakich były one nadawane. Dla wielu oznaczało to konieczność wyboru - spotkanie z przyjaciółmi, trening czy wyczekiwany od dawna film? Na szczęście takie dylematy odeszły już do przeszłości. Dzięki telewizji internetowej możemy cieszyć całą ofertą różnych nadawców dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Dowiedz się, czym dokładnie jest telewizja internetowa i jak z niej korzystać.

Czym jest telewizja internetowa?

Telewizją internetową określa się odmianę tego medium, która nadawana jest poza tradycyjnymi kanałami dystrybucji, to jest w formie naziemnej, kablowej lub satelitarnej. Zamiast tego sygnał dociera do widzów poprzez narzędzia internetowe, najczęściej w technologii strumieniowej. W zakres pojęcia telewizja internetowa wchodzi zarówno oferta dużych stancji telewizyjnych, która dostępna jest także przez internet, jak i materiały, które z założenia przeznaczone były wyłącznie na strony internetowe. Prekursorem telewizji internetowej jest znany wszystkim serwis YouTube. W ostatnich latach bardzo duża liczba stacji telewizyjnych zaczęła udostępniać swoje treści w internecie za pomocą technologii VOD. Coraz większą popularnością cieszą się także serwisy stremingowe, takie jak Netflix, natomiast wielu dostawców pakietów telewizyjnych zapewnia swoim klientom dostęp wszystkich interesujących kanałów także za pośrednictwem internetu. 

reklama

Zalety korzystania z telewizji internetowej

Telewizja internetowa to zjawisko coraz bardziej cenione przez użytkowników. Odpowiada za to bardzo pokaźny pakiet zalet, które za sobą niesie. Za jej pośrednictwem otrzymujemy bowiem dostęp do szerokiej palety kanałów telewizyjnych, z których możemy korzystać w bardzo różnych okolicznościach. Posiadając urządzenie mobilne, takie jak smartfon czy tablet, swój ulubiony serial czy program telewizyjny jesteśmy w stanie obejrzeć praktycznie w każdym miejscu - od komunikacji miejskiej, po ławkę w parku. Ne bez znaczenia jest także możliwość nagrywania ulubionych programów i przechowywania ich nawet przez trzy miesiące. Wielu dostawców zapewnia także możliwość pobierania treści na urządzenie. Rodzice z pewnością docenią narzędzie kontroli rodzicielskiej, dzięki któremu mogą oni mieć pewność, że ich pociechy mają dostęp wyłącznie do tych treści, jakie dostosowane są do ich wieku. 

Jak działa telewizja internetowa? 

Telewizja internetowa, jak sama nazwa wskazuje, dostarczana jest do użytkownika za pośrednictwem internetu, najczęściej poprzez technologię strumieniową. Jest to technika dostarczania informacji multimedialnych w sposób nieprzerwany za pomocą narzędzi internetowych. Aby uzyskać dostęp do telewizji internetowej, musimy zdecydować się na odpowiedniego nadawcę, wybrać pakiet, który jest dla nas najbardziej odpowiedni oraz opłacić usługę. W ten sposób otrzymujemy dostęp do treści. Aby móc korzystać z nich na urządzeniach mobilnych najczęściej należy pobrać odpowiednią aplikację. Telewizja internetowa, taka jak UPC Horizon Go, dostępna jest nie tylko na komputery, tablety czy smartfony, ale także na telewizory z obsługujące funkcję smart TV. Dzięki temu możemy cieszyć się ulubionymi treściami zarówno w domu, jak i w podróży. Obecnie w pakietach telewizji internetowej mamy dostęp do nawet stu pięćdziesięciu kanałów - zarówno podstawowych, jak i tematycznych.

Podobne artykuły

Jak wybrać telewizor?

Jak wybrać telewizor?

03-11-2020
Gdyby nie Braun i Zworykin, być może telewizja...

Gdyby nie Braun i Zworykin, być może telewizja...

30-10-2020
Czterech oskarżonych i jedno śledztwo w toku....

Czterech oskarżonych i jedno śledztwo w toku....

05-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama