poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jakie korzyści płyną z pielęgnacji naturalnej?

Jakie korzyści płyną z pielęgnacji naturalnej?
 

Natura jest nieodłączną częścią naszego funkcjonowania na planecie i ignorowanie tego faktu często kończy się dla nas źle. Widać to w globalnej skali, w której przychodzi nam się zmagać z kryzysem klimatycznym, jednak i w naszych życiach możemy znacząco odczuć oderwanie się od natury.

Wiele badań potwierdza tezę, że człowiek odczuwa poprawę nastroju czy ogólnej kondycji psychicznej, mając regularny kontakt z przyrodą. Zdrowa dieta opiera się na warzywach, a najzdrowsza na warzywach z upraw organicznych. Również w pielęgnacji coraz częściej skłaniamy się ku wariantom kosmetyków naturalnych. Jakie niosą one za sobą korzyści?

reklama

Jasne składy

Kupując jakiś produkt, warto zerknąć na jego skład, żeby wiedzieć, co tak naprawdę wprowadzamy do naszego organizmu. Jest to znana wszystkim praktyka, która może nam pomóc wybierać te najbardziej jakościowe produkty czy kosmetyki. I okej, wszystko jest jasne dopóki właściwie nie zerkniemy na listę składników kremu na zmarszczki, by przekonać się, że nic z niej nie rozumiemy. Wiele informacji jest w internecie i najlepiej najpierw robić research, by później kupić odpowiednie kosmetyki, jednak co, jeśli chcemy dokonać szybkiego zakupu?

Przy kosmetykach syntetycznych wybór jakościowej i zdrowej opcji jest utrudniony. Inaczej sytuacja wygląda w kwestii kosmetyków naturalnych. Te preparaty zazwyczaj posiadają tylko kilka składników, które łatwo jest sprawdzić w internecie. Dodatkowo często już na samym starcie jesteśmy świadomi działania wielu ziół i roślin, więc wiemy, które z preparatów będą skutecznie działać na nasze problemy i potrzeby skórne. A jeśli nie, krótki research internetowy pozwoli nam to ustalić. Dużą zaletą kosmetyków z mniejszymi składami jest także fakt, że mogą być one bezpieczniejsze dla alergików – istnieje mniejsze ryzyko, że w składzie kremu znajdziemy jakąś substancję uczulającą, gdy tych składników jest 10, nie 20 czy 30.

Skuteczne dla skóry, bezpieczne dla środowiska

Mitem jest stwierdzenie, że kosmetyki naturalne mają gorszą skuteczność, niż ich syntetyczne odpowiedniki. W zasadzie wiele kosmetyków syntetycznych posiada w składzie składniki naturalne, które znane są nam, jako lecznicze czy posiadające inne, wartościowe właściwości. Dobry kosmetyk naturalny może być tak samo skuteczny (lub nawet bardziej) w pielęgnacji, jeśli tylko wiemy, czego potrzebuje nasza skóra. A ta wiedza bierze się z edukacji i próbowania różnych rzeczy.

reklama

Źródło: https://uniquecos.pl/

Ogromną zaletą kosmetyków naturalnych jest także ich ekologiczna natura. Nie jest raczej niczym dziwnym, że produkcja takich preparatów stanowi zdecydowanie mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego, więc osoby, którym ten problem jest bliski, z pewnością chętniej sięgną po taki właśnie produkt. Preparaty naturalne są biodegradalne, a firmy często dbają również o ich opakowania, wybierając bardziej ekologiczne warianty.

Natura bez skaz?

Jedną sporą wadą kosmetyków naturalnych, które nie zawierają domieszek sztucznych konserwantów, może być ich krótki czas przydatności. Problem ten szczególnie dotyka kosmetyków organicznych, w składach których nie znajdziemy żadnych syntetyków. Większość kosmetyków naturalnych posiada czy to konserwanty sztuczne czy naturalne, co gwarantuje ich dłuższą przydatność. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zupełnie naturalne preparaty nigdy nie dorównają pod tym względem syntetycznym.

Podobne artykuły

Nadwaga u dzieci: współczesny problem, z którym...

Nadwaga u dzieci: współczesny problem, z którym...

28 sierp.
Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

30 lip.
Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe...

Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe miejsce...

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama