wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Przepis na idealny dom!

Przepis na idealny dom!
 

Współcześnie wiele osób marzy o własnym lokum. Młodzi często decydują się na budowę domu. Jednak obecnie nie buduje się dużych domów, dla kilku pokoleń. Najpopularniejsze wśród wszystkich projektów są domu parterowe lub domy z poddaszem bez garażu. Idealnie spełniają oczekiwania mniejszych rodzin, a ponadto można je wybudować nie dysponując zbyt dużym budżetem.

1. Jak dokonać wyboru gotowego projektu domu?

reklama

2. Co warto wiedzieć o domach parterowych bez garażu?

3. Zalety i wady domów parterowych

Jak dokonać wyboru gotowego projektu domu?

Każda rodzina, niezależnie od wielkości czy zamożności, marzy o posiadaniu swojego, nawet małego i ciasnego, ale własnego kąta do zamieszkania. Dobrze byłoby, gdyby znajdował się w spokojnej, cieszącej oko okolicy pełnej miłych i życzliwych sąsiadów oraz dostępu do świeżego powietrza. Najczęściej wybierane domy projekty to budynki parterowe bez garażu bądź budynki z poddaszem. Decydując się na taki dom, należy:

reklama
  • dokładnie określić wszystkie swoje wymagania dotyczące samego budynku, jego ergonomii, wielkości i innych ważnych parametrów,

  • przeglądnąć wszystkie gotowe domy projekty, jakie są dostępne na stronach internetowych pracowni architektonicznych,

  • podczas poszukiwania uwzględnić rozmiary działki, na jaką możemy sobie pozwolić lub jaką już posiadamy, by nie zdecydować sią na dom, który jest za duży na naszą działkę,

  • wybrać rodzaj dachu (spadowy lub płaski),

  • określić liczbę potrzebnych pokoi,

  • określić liczbę łazienek oraz zaplanować, gdzie powinny się znajdować,

  • wybrać instalację grzewczą, która najbardziej do nas przemawia,

  • oszacować budżet, jakim dysponujemy,

  • określić mniej więcej wielkość salonu oraz kuchni.

Po zapisaniu wszystkich tych parametrów, nasze zadanie zostanie uproszczone. Zebrane dane pozwolą na wybranie idealnego projektu domu z tysięcy różnorodnych koncepcji. 

Co warto wiedzieć o domach parterowych i domach z poddaszem bez garażu?

Ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się domy parterowe lub domy z poddaszem bez garażu. Dzieje się tak, gdyż domy te wykazują się ogromnym komfortem. Łatwe rozmieszczenie pomieszczeń oraz nieskomplikowany proces projektowy to atuty budynków parterowych i domów z poddaszem. O ile jednak domy z poddaszem zajmują znacznie mniej miejsca na działce, domy parterowe posiadają wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, co znacznie ułatwia poruszanie się po budynku z małymi dziećmi. Komunikacja pomiędzy domownikami także jest swobodniejsza.

Pozbawione garażu domy to znaczne ograniczenie kosztów budowy oraz mniej skomplikowane prace budowlane. Domy parterowe doskonale wpisują się w krajobraz, a w połączeniu z ogrodem tworzą rewelacyjną kompozycję na lata.

Zalety i wady domów parterowych bez garażu

Brak garażu w bryle domu pozwala na ograniczenie kosztów budowy. Bardzo często, kiedy w domu parterowym jest garaż, zostaje on zaprojektowany na zasadzie doklejenia. To znacznie utrudnia zaprojektowanie dachu na całym budynki oraz późniejsze jego wykonanie. Z tego względu tak wiele osób rezygnuje z garażu w domu parterowym, jak i w budynku z poddaszem. 

Wybierając wymarzony dom, warto skupić się na swoich potrzebach, łącząc je łagodnie z budżetem. Tylko w ten sposób będziemy mogli zamieszkać w wymarzonym miejscu, które będzie azylem dla całej rodziny. Jedynym minusem domów bez garażu jest właśnie brak garażu, jednak z łatwością można go zastąpić osobno wybudowanym, kiedy będziemy mogli sobie na niego finansowo pozwolić. Ponadto fantastycznym zastępstwem dla typowego garażu jest wiata.

 

Podobne artykuły

Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

z dzisiaj
Stowarzyszenie

Stowarzyszenie "Nadzieja" z Malanowa świętuje...

z wczoraj
Niedzielny pożar garażu na Chopina. Spłonął...

Niedzielny pożar garażu na Chopina. Spłonął samochód...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama