środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pomysły na wakacje 2021

Artykuł partnera

Pomysły na wakacje 2021
 

Każdy z nas marzy o wypoczynku. Szczególnie w obecnym czasie jest to widoczne, gdyż pandemia i wszystko, co się przez nią dzieje, przytłacza nas jeszcze bardziej z dnia na dzień. Wiele osób zastanawia się już teraz gdzie spędzić ten czas i odciąć się, choć na chwilę od problemów dnia codziennego. Często natłok potencjalnych kierunków nas wprawia w niemałe zakłopotanie i potrzebujemy pomocy w zorganizowaniu oraz wybraniu odpowiedniej wycieczki.

Jakie pomysły na wakacje 2021? Postaram się przybliżyć kilka opcji na wycieczki 2021 z biurem podróży.

reklama

Wycieczka statkiem po Morzu Śródziemnym

Któż z nas nie marzy o tym, by zwiedzić Barcelonę, Stambuł czy Ateny? Myślę, że każdy choć raz w życiu chciałby odwiedzić te piękne miasta. Rejs po Morzu Śródziemnym jest wspaniałą okazją, by zwiedzić te miasta za jednym razem a na tym lista miejsc do odwiedzenia się nie kończy.

Omawiany rejs zatrzymuje się w aż pięciu państwach, to jest we Włoszech, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Francji. Wycieczka zaczyna się w porcie w Savonie, do którego dostaniemy się po odlocie z lotniska Chopina w Warszawie do Włoch.

 Po zaokrętowaniu na statek płyniemy na południe do Salerno, w którym można zobaczyć, chociażby Katedrę San Mateo, zamek Arechi czy przejść się po historycznym centrum miasta. Następnie statek wyrusza do Katanii, na Sycylię. Miasto to leży u stóp Etny, czyli najwyższego wulkanu w Europie. Katania została zniszczona przez trzęsienie ziemi, ale nas szczęście później odbudowana w pięknym barokowym stylu.

Później wycieczka rusza do Grecji, na Kretę, czyli największą grecką wyspę. Rejs jest dość długi, dlatego cały dzień będzie spędzony na statku. Dzięki temu będzie również czas na wypoczynek. Na pokładach do dyspozycji pasażerów znajduje się kilka basenów, jacuzzi, centrum fitness, salon odnowy biologicznej (sauna, masaże), boisko sportowe, boisko do minigolfa, trasę do joggingu a wieczorem na statku działają dyskoteka, teatr, kino oraz bary i nocne kluby. Po zadokowaniu w Heraklionie możemy zacząć zwiedzać miasta na północy miasta, a w centralnej części możemy zwiedzać wysokie góry.

reklama

Następnego dnia wycieczka znajduje się w Izmirze w Turcji. Bardzo blisko miasta znajdują się ruiny Efezu, które są jednymi z najlepiej zachowanych starożytnych zespołów miejskich. Następnie wpływamy do Stambułu, czyli wielkiego, ponad 15-milionowego miasta. Obiektów do zobaczenia jest tu co niemiara. Wymienić można, chociażby kościół Hagia Sofia uznawany za najwspanialszy projekt architektury pierwszego tysiąclecia. Oprócz tego odwiedzić warto Błękitny Meczet, Pałac Tokapi oraz wiele innych miejsc. Później statek zmierza do Aten i tutaj ponownie w drodze uczestnicy mają dzień wolny na statku. Po podróży następuje przypłynięcie do portu w Pireusie położonego w aglomeracji Ateńskiej. W Atenach podobnie jak w Stambule nie sposób się nudzić. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest akropol ze świetnie zachowanymi budynkami. Warto również zobaczyć Agorę ze świątynią Hefajstosa. Następny dzień będzie spędzony na statku, gdyż jesteśmy w podróży do odległej Barcelony w Hiszpanii. W stolicy Katalonii warto zobaczyć wiele rzeczy i nie jest łatwo wybrać te najważniejsze. Z całą pewnością dobrze by było odwiedzić kościół Sagrada Familia. Miłośnicy kąpieli słonecznych również znajdą coś dla siebie. Wystarczy się wybrać na jedną z pięknych, barcelońskich plaż. Ostatni przystanek przed końcem znajduje się we Francji w pięknym mieście Marsylia. Warto wybrać się, by zobaczyć górującą nad miastem katedrę Notre Dame de la Garde. Później warto odwiedzić dzielnicę portową i spróbować tam przysmaki lokalnej kuchni. Ostatniego dnia wracamy do Savony a później lecimy do Warszawy na lotnisko Chopina.

A może coś bliżej?

Wycieczka dookoła Białorusi może być świetnym pomysłem, by nie wyjeżdżać za daleko, a jednocześnie zwiedzić bardzo ciekawe miejsca u naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Wycieczka zaczyna się wylotem z Warszawy do Mińska. Po przylocie przejeżdżamy do Witebska, gdzie odbywa się spacer starym miastem.

Następnego dnia w planie jest zwiedzanie Witebska zawierający między innymi oglądanie ratusza oraz pałac gubernatora, który w 1812 roku stanowił kwaterę samego Napoleona. Później wycieczka przejeżdża do Połocka. W którym odbywa się zwiedzanie założonego w 1128 r. Monasteru Przemienienia Pańskiego i św. Eufrozyny Połockiej. Dnia trzeciego przejeżdżamy w okolice jeziora Narocz, które było nazywane "kresowym morzem". Następnie przejazd do Zalesia gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy, w którym przez długi czas mieszkał słynny działacz polityczny, skrzypek, kompozytor i pisarz Michał Kleofas Ogiński. Transfer do Krewa gdzie odbywa się zwiedzanie zamku książąt Litewskich w XIV wieku.

Trzeciego dnia wymienić jeszcze można zwiedzanie kościół św. apostołów Piotra i Pawła oraz klasztor bazylianów w Borunie i miasteczka Holszany. Czwarty dzień tak jak trzeci będzie obfitował w wiele podróży. Między innymi do Grodna gdzie zobaczymy cerkiew Świętych Borysa i Gleba oraz Nowy Zamek a jeszcze wcześniej będziemy we wsi Stare Wasiliszki, w której wychowywał się Czesław Niemen. Piąty dzień rozpocznie się przejazdem szlakiem Elizy Orzeszkowej i bohaterów jej powieści „Nad Niemnem" a później odbędzie się przejazd szlakiem Adama Mickiewicza. Szóstego dnia wycieczka zabierze nas na Twierdzę w Mirze, do zespołu pałacowo-ogrodowego Radziwiłłów, na zamek w Nieświeżu. Dzień 7 i ostatni spędzimy w Mińsku. W planie jest między innymi Dom Rządowy, pomnik Lenina, katolicki kościół św. Szymona i św. Heleny, a następnie Górne Miasto. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i powrót do Warszawy.

To tylko dwie przykładowe wycieczki, na jakie możemy się zdecydować w 2021 roku. Każdy z nas z pewnością wybierze jedną, tę wymarzoną podróż, czy będzie to podróż do Singapuru czy Arabii Saudyjskiej. Opcji jest bardzo wiele i tylko od nas zależy, na co się zdecydujemy.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym...

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem...

30 wrz.
Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama