wtorek 22 czerwca 2021

Pauliny, Sabiny, Tomasza

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Najlepsze sposoby na infekcje intymne. Dlaczego warto sięgnąć po probiotyki?

Materiał informacyjny

Najlepsze sposoby na infekcje intymne. Dlaczego warto sięgnąć po probiotyki?
 

Infekcje intymne to problem codzienny wielu kobiet. Od dawna przestał być wstydliwym tematem tabu, a świadomość zdrowia intymnego w społeczeństwie wciąż wzrasta. Nadal jednak niektóre z nas mogą mieć wiele pytań odnośnie do skutecznych sposobów leczenia. Jednym z głównych zaleceń w trakcie infekcji jest sięgnięcie po probiotyki. Jak jednak wybrać odpowiednie dla siebie wśród tylu dostępnych produktów?

Skąd się biorą infekcje intymne?

W trakcie comiesięcznego cyklu wraz ze zbliżającą się owulacją ilość wydzieliny w pochwie zwiększa się. Zmienia się również jej konsystencja – znacznie gęstnieje i staje się lepka. Prawidłowa wydzielina z pochwy nie posiada zapachu. Dzieje się tak, ponieważ jej flora bakteryjna rozkłada produkowany przez nabłonek glikogen do kwasu mlekowego. Dzięki temu w okolicach intymnych właściwe pH ma kwaśny odczyn nieprzyjazny dla patogenów.

reklama

Jeśli zauważymy u siebie takie objawy jak:

  • świąt i pieczenie narządów intymnych;

  • upławy;

    reklama
  • zmianę zapachu śluzu z pochwy;

  • zaczerwienienia;

  • zmiany wyglądu wydzieliny;

  • uczucie suchości,

powinnyśmy niezwłocznie sięgnąć po probiotyki ginekologiczne.

Probiotyki a infekcja intymne

Wśród infekcji intymnych u kobiet wyróżniamy:

  • bakteryjne infekcje intymne – mogą występować z powodu nadmiernej higieny intymnej, antybiotykoterapii, wskutek uprawiania seksu czy używania nieodpowiednich kosmetyków;

  • grzybicze infekcje intymne – ich przyczyną jest dostanie się do organizmu drożdżaków z gatunku Candida albicans. Do zarażenia może dojść w trakcie korzystania z toalety, na basenie, w trakcie stosunku.

Probiotyki ginekologiczne odbudowują zaburzoną mikroflorę pochwy, przywracając jej odpowiednie pH. Tego typu produkty zawierają przede wszystkim pałeczki Lactobacillus gasseri oraz pałeczki Lactobacillus rhamnosus.

Jeśli rozpoznamy u siebie objawy infekcji intymnej najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza. Niemniej jeśli nie mamy takiej możliwości, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty. Pamiętajmy jednak, aby wybierać zawsze lek, a nie jedynie suplement diety. Jedynie preparat o statusie leku daje nam gwarancję najwyższej jakości szczepów bakterii.

Najlepsze probiotyki dla kobiet

Najwygodniejsze oraz działające najszybciej są probiotyki w postaci kapsułek dopochwowych. W jaki sposób stosować takie kapsułki? Najlepiej przez 4-6 dni aplikować je przed snem. Wtedy mamy pewność, że lek będzie miał czas na działanie. Nie należy stosować probiotyków samodzielnie dłużej niż 8 dni. Jeśli po tym czasie nie nastąpi poprawa, bezwzględnie należy udać się do lekarza na kontrolę.

Dla pewności warto również sięgnąć po probiotyki w postaci kapsułek do połknięcia. Tutaj również pamiętajmy, aby sięgać po lek, a nie suplement. Ponadto, jeśli chcemy mieć pewność co do jakości szczepów bakterii zawartych w preparacie, wybierajmy te, które posiadają nazwę składająca się z trzech członów. Określają one kolejno: nazwę rodzajową, nazwę gatunkową oraz literowo-liczbowe oznaczenie szczepu.

Podobne artykuły

Dopłacanie do leków sprawdza się w Przykonie

Dopłacanie do leków sprawdza się w Przykonie

28-01-2015
Dopłacą do leków nawet 250 zł i odciążą domowe...

Dopłacą do leków nawet 250 zł i odciążą domowe budżety

23-09-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama