Jakie leki bez recepty warto zabrać ze sobą na urlop?
Wyjazd na urlop to zawsze spore przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba m.in. pamiętać o przygotowaniu zestawu ubrań na każde warunki pogodowe, kilku par obuwia, kosmetyków. Bardzo ważne jest także zaopatrzenie się w różnego rodzaju medykamenty, nawet jeśli jesteś okazem zdrowia. Jakie leki bez recepty warto zabrać na wyjazd, aby w przypadku problemów zdrowotnych zminimalizować nieprzyjemne wspomnienia?
Poza nagłym pogorszeniem pogody tym, co najbardziej może zepsuć wakacyjny wyjazd, są problemy zdrowotne. Zatrucie po regionalnych przysmakach, ból gardła po kilku godzinach w klimatyzowanym pomieszczeniu czy obtarcie piety po długiej pieszej wędrówce to jedne z najczęstszych dolegliwości podczas wakacyjnych wojaży. Na szczęście można im łatwo zaradzić, zaopatrując się wcześniej w apteka internetowa: leki bez recepty online - Super-Pharm. Dzięki zakupom środków farmaceutycznych przez Internet zaoszczędzisz czas, którego i tak brakuje przed każdym wyjazdem.
Leki przeciwbólowe
Pierwszą grupą leków bez których trudno wyobrazić sobie nie tylko wyjazd, ale nawet wyjście z domu, są leki przeciwbólowe. Podczas wakacyjnego wypoczynku nie trudno o ból głowy wywołany zmianą klimatu i pogody, zmęczeniem czy zbyt intensywnym imprezowaniem poprzedniego dnia. Kobiety, które spodziewają się okresu, powinny także przygotować się na ból menstruacyjny. Często podczas urlopu pojawia się ból gardła, np. po wypiciu napojów z lodem lub po przewianiu na plaży.
W tym przypadku najlepiej sprawdzą się leki zawierające ibuprom, paracetamol lub pyralginę. Preparaty te warto mieć przy sobie także dlatego, że skutecznie i szybko zbijają gorączkę. Który lek wybrać? Najlepiej ten, który jest już przez nas sprawdzony. Tego typu preparaty należy zawsze stosować ściśle z zaleceniami producenta – dotyczy to zwłaszcza przyjmowanej dawki i okresu, przez który można je stosować.
Jeśli objawy nie ustąpią po czasie określonym w ulotce, należy skontaktować się z lekarzem.
Leki na biegunkę
Biegunka to przypadłość, która najszybciej może pokrzyżować wakacyjne plany. Wybierając się na urlop, niezależnie od tego, czy będzie to wyprawa na inny kontynent, czy pobyt w rodzimych stronach, dobrze mieć przy sobie tabletki z loperamidem. To substancja, która hamuje perystaltykę jelit i zwiększa resorpcję wody z jelita. Te właściwości powodują, że zmniejsza się ilość i częstotliwość wypróżnień i zmienia konsystencja stolca. Zaletą tego typu środków jest relatywnie szybkie działanie – lek zaczyna działać w ciągu godziny.
W przypadku wyjazdu do egzotycznych miejsc, np. do Afryki lub na Daleki Wschód, poza tabletkami hamującymi biegunkę, warto zaopatrzyć się też w antybakteryjny lek z nifuroksazydem. Woda i pożywienie z tamtych rejonów ma odmienną od polskiej florę bakteryjną, na którą żołądki turystów czesto reagują „klątwą Faraona”.
Leki na drobne urazy
Ostatnią grupą leków, które warto ze sobą zabrać na wyjazd, są leki do stosowania miejscowego, które łagodzą objawy ukąszeń owadów i oparzeń słonecznych. Do takich leków należą żele z dimetindenem. Łagodzą świąd i pieczenie, zmniejszają obrzęk, a także stanowią niezastąpioną pomoc w przypadku oparzeń, w tym słonecznych.
źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany