poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Co zrobić, aby uniknąć niechcianych połączeń ? Piotr Sochan twórca topowych portali radzi

Co zrobić, aby uniknąć niechcianych połączeń ? Piotr Sochan twórca topowych portali radzi
 

Połączenia od telemarketerów z nieznanych numerów są bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Dlatego na pewno każdy z nas kiedykolwiek, chociaż raz, rozmawiał z taką osobą przez telefon. Większości osób nie interesują oferty handlowe przez nich składane i uważają takie rozmowy za stratę czasu. Szczególnie jeśli takie połączenia powtarzają się kilkukrotnie w ciągu dnia czy nawet tygodnia. Co zrobić, aby uniknąć takich niechcianych połączeń?

Serwisy internetowe

Serwisy internetowe, dzięki którym sprawdzimy kto dzwonił są bardzo przydatne. Możemy w ten sposób dowiedzieć się do kogo należy numer, który dzwoni. A następnie podjąć kolejne kroki. Takie strony są bezpłatne, a znalezienie informacji, które nas interesują, zajmuje jedynie kilkanaście sekund.

reklama

Jak korzystać z takich serwisów?

Jedyne co musimy zrobić to wpisać numer, który chcemy sprawdzić w odpowiednim polu na stronie. Po zrobieniu tego wyświetlą nam się wszystkie dostępne informacje o danym numerze. Zwykle możemy poznać tam opinie innych, to z jakiej sieci jest numer oraz czy jest groźny. Sprawdzenie co to za nr jest proste, więc na pewno każdy sobie z tym poradzi.

Zgody marketingowe

Aby uniknąć wielu połączeń z nieznanych numerów możemy także wycofać zgody marketingowe. Często jest to bardzo skuteczne działanie. Trzeba sobie jedynie przypomnieć w jakich miejscach wyraziliśmy taką zgodę. Zwykle są to banki, operatorzy sieci komórkowych czy miejsca gdzie ubezpieczaliśmy samochód. Ale oczywiście nie tylko, bo często wyrażamy takie zgody przy robieniu zakupów przez Internet. Takie miejsca wykorzystują naszą zgodę nie tylko do własnych celów, ale udostępniają także nasz numer firmom zewnętrznym. A takie firmy kontaktują się z nami, ponieważ uważają nas za potencjalnych klientów.

Nieznane numery to nie tylko telemarketerzy

Niestety nieznane numery to nie tylko telemarketerzy. Mogą być to także oszuści, ponieważ w dzisiejszych czasach taki sposób na wyłudzenie danych i pieniędzy jest bardzo popularny. Warto nie odbierać takich połączeń, a już na pewno nie oddzwaniać. Dlatego trzeba szczególnie uważać na nieznane numery, które chcą się z nami skontaktować.

reklama

Artykuł został przygotowany we współpracy ze SPOKEO Piotr Sochan

Podobne artykuły

IX Złaz

IX Złaz "Śladami Złotego Tura" czyli harcerski rok...

z dzisiaj
Listy do redakcji: Rok po wybuchu na Wyszyńskiego

Listy do redakcji: Rok po wybuchu na Wyszyńskiego

z dzisiaj
Recenzja kasyna Betsson 2021

Recenzja kasyna Betsson 2021

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama