niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dlaczego warto odwiedzić Seszele tej zimy? Wakacje z dala od tłumów

Dlaczego warto odwiedzić Seszele tej zimy? Wakacje z dala od tłumów
 

Już od kilku miesięcy cudowne, rajskie Seszele ponownie otworzyły się na świat! To niewielkie wyspiarskie państwo położone na krystalicznych i ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, około 1600 km od wybrzeży wschodniej Afryki od lat zachwyca podróżnych swą dziewiczą przyrodą i niebywale malowniczymi krajobrazami. Głównym powodem, dla którego turyści marzą o wypoczynku na tym rajskim archipelagu to kameralna atmosfera, brak hoteli-molochów, czarujące granitowe zatoczki i ustronne plaże obsypane białym piaskiem.

Seszele – główne atuty i atrakcje archipelagu

reklama

Podróżni mogą korzystać z wielu atrakcji Seszeli: od wędrówek i wspinaczek w lasach deszczowych po górskich szlakach, wygrzewania się w słońcu na zachwycających plażach, nurkowania z butlą czy fotografowania. Najbogatsze łowiska na świecie stwarzają świetne warunki do uprawiania wędkarstwa a ciepła i przejrzysta woda zaprasza do kąpieli przez cały rok.

Seszele składają się z około 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego a dwa główne archipelagi to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne.  32 wyspy wulkaniczne charakteryzują się większym rozmiarem i urozmaiconą, górzystą rzeźbą terenu z płaskim terenem przy wybrzeżu. Wyspy na atolach pochodzenia koralowego są zazwyczaj niezamieszkane; cechuje ich płaski teren wznoszący się niewiele ponad taflą oceanu. Z wysp koralowych warto wspomnieć o Farquhar, Amirantach i Aldabra. Aldabra; na tym ostatnim znajdziemy największą kolonię żółwi olbrzymich, liczącą około 152 tysięcy osobników. Jest to ścisły rezerwat przyrody od 1982 roku wpisany na listę UNESCO.

Turystyka zrównoważona i przyjazna środowisku

reklama

Archipelag Seszeli jest uważany za jednego ze światowych liderów w kwestii ekologicznych projektów i prowadzenia zrównoważonej turystyki. Projekty hotelowe są oceniane pod względem ich zgodności z ustawowymi normami ochrony środowiska aby utrzymać naturalne środowisko w najlepszej formie. Seszele są jednym z wiodących krajów świata z największym odsetkiem obszarów chronionych. Prawie połowa całkowitej powierzchni kraju jest pod ochroną, a wiele wysp i atoli leży w strefie morskich rezerwatów. W kraju występuje trzy lądowe parki narodowe i pięć narodowych parków na terenie morskim. Najstarszy z nich to powstały w 1973 roku Narodowy Park Morski Sainte Anne, oobejmujący sześć wysp u wybrzeży Mahé. Park morski obfituje w endemiczne okazy zachwycającej fauny i flory, a na jego obszarze jest zakaz wędkowania i uprawiania sportów wodnych. To świetne miejsce aby wybrać się w rejs wycieczkowy łodzią ze szklanym dnem lub zanurkować, by podziwiać różnorodność życia morskiego na rafach koralowych rezerwatu. Na terenie parku znajdują się lęgowiska żółwi jastrzębich.

Najpiękniejsze plaże na świecie, wspaniałe hotele i magiczna aura

Dziewiczy Archipelag La Digue zachwyca swoją nietkniętą przyrodą, malowniczymi skałami porozrzucanymi na brzegu. To właśnie tu znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli Anse Union. Niewielkich rozmiarów La Digue to istny cud natury, gdzie dziewicza i bujna przyroda nadal pozostaje w nietkniętym prawie stanie. Wyspę o zaledwie 10 kilometrach kwadratowych otacza pierścień dobrze zachowanej rafy koralowej; uchodzącej za jedną z najczystszych na archipelagu. La Digue została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych wysp świata; udając się w podróż na Seszele na pewno warto tam zajrzeć. Kolejna słynna plaża wyspy to Anse Source, która była scenerią dla wielu sesji zdjęciowych i filmów, między innymi w „Emanuelle”, „Robinson Crusoe”, a także w reklamie Bacardi. Na La Digue znajdziemy także inne atrakcje: plantacje bananów i wanilii oraz egzotyczne, przepiękne ubarwione ptaki — nic dziwnego, że odwiedzający czują się jak w raju Ulubiony środek transportu na wyspie to rowery.

Na Seszelach występuje 2 miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwsze z nich to Vallée de Mai na wyspie Praslin, gdzie znajdziemy endemiczne palmy kokosowe lodoicji seszelskiej oraz wcześniej wymieniony Atol Aldabra, słynący z z nietkniętej przez człowieka przyrody i największej na świecie kolonii olbrzymiego żółwia.

Podróż na Seszele na pewno pozostanie na długo w Waszej pamięci

Wybierając najlepszą opcję wypoczynku na Seszelach warto skorzystać z propozycji butikowego biura podróży CARTER®, które proponuje osobiście sprawdzone miejsca noclegowe. Rezerwacja najlepszych hoteli i wycieczek fakultatywnych z biurem jest wygodna i korzystniejsza cenowo.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Interesują Was inne rajskie wyspy?

https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy

https://carter.eu/blog/wycieczki-na-hawaje/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama