niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przekazywanie 1% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

Jak to zrobić z wykorzystaniem darmowego programu do rozliczeń PIT?

Przekazywanie 1% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
 

Choć może być to mało przyjemny obowiązek, to i tak każdy podatnik w Polsce musi raz w roku rozliczyć swój PIT. Na szczęście w ostatnich latach zyskaliśmy możliwość robienia tego zdalnie, za pomocą komputera, co znacznie ułatwiło proces składania formularzy podatkowych. Jak wykorzystać w tym celu darmowy program do PIT?

Dobry program do rozliczenia PIT-37 powinien przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo danych użytkownika, oferować mu możliwość przekazania 1 % podatku na wybrany cel, a także sprawnie przeprowadzić proces wysyłki danych do Urzędu Skarbowego. Najważniejszą cechą i podstawowym kryterium doboru takiego oprogramowania jest, jak wskazują podatnicy, możliwość zaufania mu. To dlatego dostawcy takich usług starają się zdobyć serca potencjalnych użytkowników, wprowadzając jak najwięcej udogodnień i ułatwień.

reklama

Rozliczenie PIT — program może być bardzo pomocny podczas wypełniania formularza

Stawiając na funkcjonalność, deweloperzy najlepszych programów do rozliczenia podatku PIT, dbają o najmniejsze szczegóły. Często pojawiają się w nich także automatyzmy, które nie tylko przyspieszają cały proces wypełniania i weryfikacji wniosku, ale i usprawniają liczenie, wykluczając błędy obliczeniowe.

Dodatkowe funkcjonalności zakładają także na przykład automatyczne przekazywanie 1 procenta podatku, który zostanie wyliczony w formularzu na wybrane Organizacje Pożytku Publicznego. Jak to działa?

reklama

Bardzo często spotkać można sytuację, w której wybrany program do rozliczeń nie daje możliwości wyboru OPP, na które chce się przekazać swój 1%. Dzieje się tak wtedy, gdy dana instytucja zawarła porozumienie z dostawcą usług, a ten w ramach współpracy i działalności charytatywnej tak programuje aplikację, że z automatu wprowadza ona daną fundację dla dzieci, hospicjum czy inną OPP w odpowiednie pola podatników. Za każdym razem jest to oczywiście działanie jawne, które opisane jest w regulaminach.

W taki sposób działa na przykład Fundacja Agnieszka, która przyjmuje darowizny w postaci 1% podatku na chore dzieci z upośledzeniami umysłowymi. To kluczowy element podtrzymywania względnej rentowności placówki, a dodatkowo ogromna pomoc przy zakupie najpotrzebniejszych rzeczy. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://fundacjaagnieszka.pl/.

Jak pobrać program do rozliczenia PIT?

Samo pobranie programu nie należy do czynności specjalnie wymagających. Wystarczy, że znajdziecie odpowiedniego dostawcę (dobrym sposobem jest znalezienie go przez OPP, która nawiązała z nim współpracę) i pobranie prostego w instalacji programu na swój komputer.

Zanim jednak nastąpi moment pobierania programu, koniecznie zalecamy zweryfikowanie dostawcy. Podstawową czynnością, jaką powinniście wykonać, jest dokładne przeczytanie regulaminu i zasad dotyczących danych osobowych. Brak takich zapisów będzie prawdopodobnie największą czerwoną flagą, która może uchronić podatnika przed wyciekiem jego danych. Jeśli jednak wszystko jest zgodnie z prawem, spokojnie można pobierać program i wypełniać formularze.

Podobne artykuły

Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze...

Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze...

z wczoraj
Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

20 wrz.
KAS bada opinie klientów na temat wizyty w...

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w urzędzie...

13 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama