niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe drzewa od Ferio Konin w Parku im. Fryderyka Chopina

Nowe drzewa od Ferio Konin w Parku im. Fryderyka Chopina
 

W ramach współpracy Ferio Konin z PGKiM Sp. z o.o. w Koninie, Park im. Fryderyka Chopina wzbogacił się o nowe nasadzenia. Działanie to jest kontynuacją aktywności zorganizowanych z okazji otwarcia strefy KIDS PLAY w centrum handlowym i zbiegają się w czasie z Dniem Drzewa, przypadającym na 10 października 2021.

18 września mieszkańcy Konina i okolic przybyli do Ferio Konin, aby wziąć udział w otwarciu nowej edukacyjnej strefy dla najmłodszych klientów- KIDS PLAY. Otwarcie poprzedzała akcja promocyjna prowadzona między innymi w Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie, w trakcie której w parkowych alejkach pojawiły się kolorowe gry w klasy. Nawiązana w tym czasie współpraca pomiędzy Ferio, a Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Koninie, zaowocowała nowymi nasadzeniami w konińskim parku. Ferio Konin podarowało zarządzanemu przez PGKiM parkowi 10 okazałych drzew: 5 czeremch wirginijskich odmiany Shubert i 5 klonów polnych.

reklama

- Dla nas każde drzewo jest na wagę złota. Stąd nasza ogromna radość z zielonego daru od Ferio Konin. Czeremchy upiększą park, gdyż ich liście mają niespotykaną barwę: są jasnoczerwone wiosną, i ciemnieją wraz ze zmianą pór roku, a klony uzupełnią drzewostan w określonych miejscach. Zabytkowy park miejski jest jednym z najstarszych w Polsce, a jego początki sięgają 1832 r. Założyli go sami koninianie, jest własnością miasta, a my jako spółka miejska zarządzająca parkiem dbamy zarówno o porządek, jak i o jego wygląd, który ma cieszyć wszystkich odwiedzających - mówi Tomasz Andrzej Nowak, radny z konińskiej Starówki, specjalista w Zakładzie Usług Komunalnych.

Nowa Strefa KIDS PLAY, to multimedialna przestrzeń edukacyjna dedykowana dzieciom. Podzielona została na kilka grup tematycznych, w których dzieci mogą trenować pamięć i rozwijać percepcję, poznawać świat, czy też sprawdzić i poszerzyć swoją znajomość angielskiego. Co ważne, wszystkie gry powstały pod merytorycznym nadzorem zespołu pedagogów. KIDS PLAY to wyjątkowe miejsce zabawy i edukacji dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Ferio Konin wielokrotnie organizowało i gościło wydarzenia ściśle związane z ekologią i podnoszeniem świadomości ekologicznej. Dlatego naturalną decyzją było podjęcie idei podarowania miastu sadzonek.

Ferio Konin wsłuchuje się w potrzeby Konina i jego mieszkańców. Cieszymy się, że w ramach otwarcia strefy KIDS PLAY, przyczyniliśmy się do zazielenienia miasta i posadziliśmy 10 dużych i zdrowych drzew. Jesteśmy częścią społeczności miejskiej i z chęcią wychodzimy z działaniami poza nasze centrum. Przy wyborze drzew kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami specjalistów, zastępcy kierownika Zakładu Usług Komunalnych pana Dariusza Urbańskiego - i p. Tomasza Andrzeja Nowaka - mówi Henryk Grabowski z Multi, dyrektor Ferio Konin.

reklama

Zbliżający się Dzień Drzewa, jest doskonałą okazją do zadbania o naszą planetę i pokazania najmłodszym, że warto się o nią troszczyć zwłaszcza w swoim lokalnym wymiarze

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

KIDS PLAY - moc atrakcji w Ferio Konin!

KIDS PLAY - moc atrakcji w Ferio Konin!

14 wrz.
Wyjątkowy Dzień Dziecka w Ferio Konin

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Ferio Konin

26 maj.
W Ferio Konin gasimy światło dla Bałtyku

W Ferio Konin gasimy światło dla Bałtyku

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama