sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

reklama

Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i śmierdzą?

Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i śmierdzą?
 

Ręcznik jest przez nas używany niemalże bez przerwy – po porannym prysznicu i wieczornej kąpieli, do wycierania rąk i twarzy w ciągu dnia. Z tego względu zależy nam na maksymalnej czystości i aromacie świeżości. W praktyce często pojawia się szorstkość i brzydki zapach. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Szorstkość i brzydki zapach ręczników – co za to odpowiada?

Świeży i miękki ręcznik to marzenie każdego z nas. Aby to osiągnąć, trzeba przede wszystkim pamiętać o regularnym praniu i stosowaniu właściwych środków. Na komfort użytkowania wpłynie przede wszystkim rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji. Należy zdecydować się na model doskonale chłonący nadmiar wilgoci. To właśnie zła jakość włókien przyczynia się do niekorzystnej sztywności. Z kolei wkładanie do pralki zbyt dużych ilości ubrań wiąże się z niewłaściwym praniem i skutkuje brzydkim zapachem. Kiedy bęben jest przeładowany, ręczniki są źle wypłukane, środki piorące cały czas są we włóknach, a nawet na materiale pozostają zabrudzenia i sporo zarazków. Jednak środki piorące pozostawione we włóknach przekładają się na usztywnienie i szorstkość. Ręcznik prany w zbyt niskiej temperaturze również nie prezentuje się zbyt dobrze, gdyż środki piorące nie są w stanie właściwie się rozpuścić, co przekłada się na ich zbrylenie.

reklama

Dodajmy jeszcze, że za sztywność może odpowiadać sztywna woda. W tym przypadku problem rozwiąże środek zmiękczający wodę.

Co zrobić, żeby ręczniki były miękkie i pięknie pachniały?

Podstawowe zasady dotyczące prania ręczników to wystarczająca ilość środka piorącego, rezygnacja z niskich temperatur oraz niestosowanie płynów zmiękczających. Dodatkowo warto zdecydować się na skorzystanie z przydatnych domowych sposobów na pranie. Ręcznik bardzo skorzysta na dodatkowej porcji octu dołączonego do prania. Wystarczy niewielka ilość proszku, nie warto przesadzać. Ocet zmiękczy włókna i zagwarantuje doskonałe wypłukanie środka piorącego. Ilość obrotów nie powinna przekraczać 700/min. Do suszenia warto wykorzystać suszarkę bębnową, gdyż rozbija włókna i gwarantuje spulchniony i rozdzielony materiał. Suszenie ręczników na wolnym powietrzu także przynosi doskonałe efekty. Wiatr i promienie słoneczne sprawią, że w krótkim czasie ręcznik będzie idealny suchy, a do tego minimalizuje się ryzyko zatęchnięcia. Jeśli w powietrzu panuje duża wilgotność, będzie schnął bardzo długo.

Suszmy ręczniki na dworze nawet zimą, gdyż mróz odpowiada za zmiękczanie włókien, co sprawia, że ręczniki są puszyste i pięknie pachną.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

24 st.
Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe...

Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe miesięczne?

10 st.
Mikro i makroskładniki – czym są?

Mikro i makroskładniki – czym są?

29-12-2023
Kompleksowy przewodnik po pielęgnacji skóry...

Kompleksowy przewodnik po pielęgnacji skóry atopowej – od podstaw po...

28-12-2023
Kilka faktów o tym jak działają peelingi...

Kilka faktów o tym jak działają peelingi enzymatyczne

01-12-2023
Witamina D3: klucz do zdrowia i witalności

Witamina D3: klucz do zdrowia i witalności

10-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama