sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

reklama

Senamina - jak wspomaga zasypianie?

Senamina - jak wspomaga zasypianie?
 

Problemy z zasypianiem czy częste wybudzanie się nocy z niemożnością ponownego zaśnięcia mogą powodować liczne zaburzenia psychofizyczne, odbijać się na zdrowiu, sprawiać kłopoty z koncentracją, doprowadzać do złego samopoczucia i problemów z relacjami międzyludzkimi. Notoryczny brak snu wpływa negatywnie na pamięć, a także zmniejsza zdolność do szybkiego, trafnego podejmowania decyzji w różnych sytuacjach i okolicznościach. Lek, który wspomaga zasypianie i może poprawić jakość snu u osób borykających się krótkotrwale z bezsennością, to Senamina. W artykule dowiesz się więcej o jej zastosowaniu.

Czym charakteryzuje się substancja czynna zawarta w Senaminie?

Substancja aktywna zawarta w leku Senamina to doksylamina (wodorobursztynian doksolaminy). Jest ona jednym z leków należących do grupy środków przeciwhistaminowych, które wspierają zasypianie i działają uspokajająco.

reklama

Bezsenność można zaliczyć do chorób cywilizacyjnych i problem ten okresowo dotyka coraz większej liczby osób. Fakt ten skłania do poszukiwania rozwiązań, dzięki którym może dojść do poprawy jakości snu u części społeczeństwa dotkniętej bezsennością. Senamina zawierająca doksylaminę ma zatem pomagać osobom dorosłym w krótkotrwałych problemach z bezsennością. Skraca czas niezbędny do zaśnięcia oraz przyczynia się do zmniejszenia liczby epizodów, kiedy to pacjent budzi się w środki nocy i pojawiają się u niego kolejne problemy z zasypianiem.

Doksylamina to substancja czynna powodująca blokowanie aktywności histaminy, zmniejszając tym samym reaktywność mózgu na zewnętrzne czynniki, które mogą przyczyniać się do problemów z zaśnięciem i głębokością snu. Dodatkowo, doksylamina wykazuje także działanie uspokajające. 

Problemy z zasypianiem a Senamina

Kłopoty z zasypianiem mogą być tymczasowe lub mieć charakter przewlekły. Zazwyczaj uważa się, iż trudności z zasypianiem, które trwają przynajmniej kilka dni, są traktowane jako podstawy do stwierdzenia, że pacjent cierpi na bezsenność.

Zasypianie powinno trwać maksymalnie pół godziny od momentu położenia się spać. Jeśli sen nie nadchodzi, przyczyn tego stanu można dopatrywać się w zaburzeniach dobowego rytmu snu, stresie, napięciu, problemach ze zdrowiem psychicznym, a także różnych chorobach ogólnoustrojowych. Zdarza się także, iż trudności w zasypianiu towarzyszą osobom nadmiernie spożywającym kofeinę czy niedbającym o odpowiednią higienę snu.

reklama

W każdym przypadku należy indywidualnie z lekarzem ustalić możliwości radzenia sobie z tym stanem w celu poprawy jakości snu. Senamina to lek dostępny bez recepty, który stosuje się objawowo i doraźnie, gdy problem z zasypianiem uniemożliwia regenerację po całym dniu. Jednak w przypadku przedłużających się problemów ze snem mimo wdrożenia leku należy koniecznie skonsultować się ze specjalistą. Stosowanie Senaminy bez konsultacji lekarskiej powinno się ograniczyć do 7 dni.

Częste budzenie się w środku nocy

Poza problemem z zaśnięciem na jakość snu duży wpływ mają częste wybudzenia w nocy. Przerywanie snu nie pozwala organizmowi w pełni się zregenerować, nabrać sił na kolejny dzień, zapaść w fazę głębokiego snu, który służy optymalnemu odpoczynkowi odpowiadającemu za zachowanie właściwej sprawności psychofizycznej u konkretnej osoby.

To również jest wskazaniem do doraźnego stosowania omawianego leku — oczywiście najlepiej po konsultacji lekarskiej, dzięki której pacjent może upewnić się, czy jego zaburzenia nie mają głębszej genezy i nie wymagają wdrożenia długotrwałego leczenia.

Senamina, 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu. Lek OTCWskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A.

SEA/13159/04/23 

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

24 st.
Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe...

Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe miesięczne?

10 st.
Mikro i makroskładniki – czym są?

Mikro i makroskładniki – czym są?

29-12-2023
Kilka faktów o tym jak działają peelingi...

Kilka faktów o tym jak działają peelingi enzymatyczne

01-12-2023
Witamina D3: klucz do zdrowia i witalności

Witamina D3: klucz do zdrowia i witalności

10-11-2023
Oligospermia - co zrobić, gdy utrudnia...

Oligospermia - co zrobić, gdy utrudnia poczęcie dziecka?

09-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama