sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Zalety i wyzwania przesyłek paletowych: co warto wiedzieć przed wysłaniem?

Zalety i wyzwania przesyłek paletowych: co warto wiedzieć przed wysłaniem?
 

Przesyłki paletowe cieszą się coraz większą popularnością. Rzeczywiście to dobry sposób, by wysłać większą ilość towarów. Dziś przedstawimy Wam zalety i wady takiego rozwiązania. Dowiecie się także jakie są koszty.

Przesyłki paletowe - charakterystyka 

Przesyłka paletowa to nic innego jak przesyłka towaru, który umieszczony jest na specjalnej palecie. O takiej przesyłce mówimy wtedy, gdy waga paczki jest większa niż ta dotycząca przesyłki standardowej bądź niestandardowej bez palety. Niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że można przetransportować nawet bardzo ciężki towar, którego waga wynosi tonę. Wyróżniamy kilka rodzajów palet. Dostępne są EURO palety, które mają wymiary 1200x800x144. Dostępne są także palety zamknięte, czyli czterowejściowe blokowane, które są połączone ze wszystkich stron. Tego typu modele mogą być obsługiwane tylko i wyłącznie przez specjalne pojazdy. Są też palety stringer, które są czterowejściowe, ale zamknięte od dołu. Musimy jeszcze wspomnieć o dwuwejściowych blokowanych paletach typu bearer. Transportuje się je w pojazdach o niskim profilu. 

reklama

Jakim przewoźnikiem zorganizować wysyłkę palety? 

Przesyłka paletowa nie jest obsługiwana przez wszystkich przewoźników. Wysyłka palety często wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale też pojazdów dostawczych. Wśród dostawców, którzy zajmują się transportem paletowym możemy wymienić przede wszystkim DPD oraz DHL. Te firmy kurierskie mają też najbardziej korzystne ceny. Możecie również wybrać kuriera Raben, który specjalizuje się w przesyłkach paletowych, szczególnie o charakterze międzynarodowym. 

Cennik przesyłek paletowych 

Wysyłka palety nie jest bardzo kosztowna. Ceny rozpoczynają się już od 141 zł, jednak wszystko zależy od wielkości i rodzaju palety, a także ilości palet do wyceny. Warto wiedzieć, że można ograniczyć koszty wysyłki palet wybierając brokera kurierskiego. Najlepiej sprawdzić ofertę na stronie: https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe. Podobnie jak zwykłe przesyłki również te paletowe można dodatkowo ubezpieczyć. Warto zatem przejrzeć dostępne opcje dodatkowe poszczególnych przewoźników, by wybrać najlepszą ofertę. W ramach wyceny w Globkurier.pl można liczyć na znacznie niższe ceny niż bezpośrednio u przewoźnika.     

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Ciężki okres dla branży transportowej. Jakie...

Ciężki okres dla branży transportowej. Jakie są prognozy na 2024 i...

11 maj.
Gminy z powiatu tureckiego na szarym końcu...

Gminy z powiatu tureckiego na szarym końcu rankingu dopłat do...

06-07-2023
Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

21-08-2022
Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

21-08-2022
Wielkogabarytowe paczki do Hiszpanii - jak...

Wielkogabarytowe paczki do Hiszpanii - jak szybko je wycenić?

11-04-2022
Kolejna nagroda za inicjatywę DOOR-TO-DOOR dla...

Kolejna nagroda za inicjatywę DOOR-TO-DOOR dla Gminy Dobra

12-01-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama