poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Nie wiesz, który magnez wybrać? Jak rozpoznać dobrze przyswajalny preparat?

Nie wiesz, który magnez wybrać? Jak rozpoznać dobrze przyswajalny preparat?
 

Niedobór magnezu staje się problemem cywilizacyjnym. W naszym życiu przeważa stres, a ciągła gonitwa powoduje, że nie potrafimy znaleźć chwili na odpoczynek. Wykańczająca codzienność połączona z nieodpowiednią dietą prowadzi do hipomagnezemii, czyli zbyt niskiego poziomu tego cennego pierwiastka. Rozwiązaniem problemu będą preparaty magnezowe. Czy wiesz, po jakie produkty warto sięgać?

Czy niedobór magnezu może być niebezpieczny dla zdrowia?

Magnez jest obecny w większości procesów metabolicznych i biochemicznych, co czyni go jednym z najważniejszych pierwiastków występujących w organizmie człowieka. Wszechstronne działanie tego makroelementu sprawia, że nawet najmniejszy niedobór wspomnianej substancji może zachwiać równowagą całego organizmu. Hipomagnezemia bardzo często sprawia, że tracimy siły do działania i zaczynamy czuć przewlekłe zmęczenia oraz brak motywacji. Niestety, to dopiero początek problemów – znużeniu towarzyszą także inne objawy niedoboru magnezu:

reklama
  • Nieprawidłowe wydzielanie insuliny,

  • Przyspieszona utrata masy kostnej,

  • Nadciśnienie,

  • Wahania nastroju,

  • Ból i skurcze mięśni.

Nieleczony niedobór magnezu może prowadzić do rozwoju ciężkich chorób, dlatego nie możemy ignorować niepokojących sygnałów wysyłanych przez organizm. Wszelkie nieprawidłowości należy konsultować z lekarzem, który zleci odpowiednie badania diagnostyczne.

Polacy przyjmują niedostateczne dawki magnezu – czy problem leży w naszej diecie?

Jedno z badań naukowych wykazało, że Polacy każdego dnia spożywają zbyt mało magnezu – dzienny deficyt oszacowano na 100 gram. Niedostateczna podaż tego makroelementu jest skutkiem naszego trybu życia oraz nieodpowiedniej diety, jednak niedobór nie zawsze jest konsekwencją źle zbilansowanego jadłospisu. Rolnicy coraz częściej uprawiają rośliny na glebach ubogich w magnez, przez co plony nie zawierają dostatecznej dawki zdrowych składników odżywczych. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczać do organizmu dokładnie tyle minerałów i witamin, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. Na szczęście nie musimy skazywać się na niedobory – wystarczy sięgnąć po suplementy diety, które w szybki i bezpieczny sposób uzupełnią wszelkie deficyty żywieniowe.

Szukasz dobrze przyswajalnego preparatu? Sięgnij po cytrynian magnezu

Większość z nas wielokrotnie słyszała o cytrynianie magnezu, czyli najlepiej przyswajalnej formie tego pierwiastka. Doświadczenia naukowe potwierdziły, że wpływa on na wyraźny wzrost stężenia magnezu we krwi. Najlepiej przyjmować go codziennie w kilku dawkach – dzięki temu jego wchłanialność będzie wyższa. Oprócz cytrynianu możemy sięgać także po inne, dobrze przyswajalne formy zawierające magnez, na przykład jabłczan, mleczan, asparaginian, czy acetylotaurynian.

Sprawdzone sposoby na poprawę wchłanialności magnezu

Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na przyjmowanie preparatów magnezowych w postaci kapsułek – powinniśmy je spożywać kilka razy w ciągu dnia, podczas posiłków lub zaraz po nich, a każdą porcję suplementu należy popijać niegazowaną wodą. Zwracajmy uwagę, by nie łączyć magnezu z niektórymi substancjami – nigdy nie przyjmujmy go razem z żelazem lub niektórymi antybiotykami. Spożywanie cytrynianu magnezu wieczorem może ułatwiać zasypanie, ponieważ ten pierwiastek wykazuje działanie wyciszające. Jeśli zależy nam na głębokim i zdrowym śnie, to możemy połączyć go z naturalnym preparatem zawierającym ashwagandhę.

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

24 st.
Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe...

Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe miesięczne?

10 st.
Mikro i makroskładniki – czym są?

Mikro i makroskładniki – czym są?

29-12-2023
Kilka faktów o tym jak działają peelingi...

Kilka faktów o tym jak działają peelingi enzymatyczne

01-12-2023
Witamina D3: klucz do zdrowia i witalności

Witamina D3: klucz do zdrowia i witalności

10-11-2023
Oligospermia - co zrobić, gdy utrudnia...

Oligospermia - co zrobić, gdy utrudnia poczęcie dziecka?

09-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama