środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Niepełnosprawni też mogą odnosić sukcesy!

Niepełnosprawni też mogą odnosić sukcesy!
 

VII Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie

Dnia 24 października 2013 roku  w Krotoszynie odbył się VII Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Badmintona. Celem Turnieju była popularyzacja badmintona jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwój zespołowego współzawodnictwa oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych podczas treningów. 

reklama

W Turnieju brały udział zespoły z Koła, Krotoszyna, Rychwała, Konina, Turku. Nasz Ośrodek reprezentowało pięciu zawodników: Mateusz Jurkiewicz, Tomasz Hausman, Dawid Orligóra, Kacper Gadomski, Sylwester Szajrych. W godzinach przedpołudniowych odbyły się preeliminacje, na podstawie których utworzono grupy sprawnościowe, dając możliwość wszystkim zawodnikom  szansę rywalizacji zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami. Następnie zawodnicy przystąpili do gry w grupach z podziałem na płeć i sprawność uczestników.

W grach pojedynczych nasi wychowankowie zdobyli: złoty medal i I miejsce -  Kacper Gadomski, Sylwester Szajrych i Dawid Orligóra, srebrny medal i II miejsce Mateusz Jurkiewicz, brązowy medal i III miejsce Tomasz Hausman. Warto też dodać, że na co dzień zawodnicy trenują badmintona pod okiem trenera na Krytej Pływalni w Turku, a sponsorem treningów są Olimpiady Specjalne Wielkopolska Konin. Opiekunem i trenerem zawodników była Izabella Frątczak.
 

Materiał prasowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku

*tytuł pochodzi od redakcji

reklama
2
3

Podobne artykuły

Co spakować na swój pierwszy triathlon -...

Co spakować na swój pierwszy triathlon - wszystko,...

30 sierp.
Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa...

Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa...

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama