niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Walczyli na basenie i przy tenisowym stole

Walczyli na basenie i przy tenisowym stole
 

W dniu 6 grudnia na terenie turkowskiej pływalni pojawili się sportowcy z lokalnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Goście z bliższych i dalszych okolic naszego miasta zmagali się z sobą podczas XI Regionalnego Mityngu w Pływaniu i Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych.

W progach krytej pływali pojawili się zawodnicy z z Konina, Turku, Rychwała, Koła, Krotoszyna. Borzęciczek, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego,no i oczywiście Turku i okolic. Ci już od godzin rannych nie mogli narzekać na nudę, gdyż przed południem musiały zostać przeprowadzone tzw. preeliminacje, dzięki którym można było utworzyć odpowiednie grupy sprawnościowe, w których kontynuowana była rywalizacja. Jak przystało na Olimpiadę, wydarzenie otrzymało należytą oprawę. Podczas uroczystego otwarcia imprezy jej uczestnicy dumnie wmaszerowali grupami do jednej z sal, a w chwilę później dokonano wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy złożyli również stosowną przysięgę.

reklama

Gdy oficjalnym uroczystościom stało się za dość, wszyscy sportowcy mogli już udać się na basen lub stanąć przy tenisowym stole i walczyć o medale. Osoby, które akurat nie toczyły potyczek, mogły znaleźć dla siebie także inne zajęcie. Doskonałym pomysłem były np. odwiedziny w "wiosce olimpijskiej".

Organizatorami X Regionalnego Mityngu w Pływaniu i Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych były Warsztaty Terapii Zajęciowej przy "Sintur" Spółka z.o.o, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku oraz Stowarzyszenie "Przyjaźń Dzieciom". Imprezę honorowym patronatem objął burmistrz Turku - Zdzisław Czapla. 

AW

Podobne artykuły

Tenisiści walczyli o Puchar Wójta Gminy Malanów

Tenisiści walczyli o Puchar Wójta Gminy Malanów

17-12-2020
Ziemia Turkowska zaprasza na naukę pływania

Ziemia Turkowska zaprasza na naukę pływania

13-09-2020
Tenisiści grali o Puchar Wójta Malanowa

Tenisiści grali o Puchar Wójta Malanowa

18-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama