wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek Mistrzem Polski 2015

Turek Mistrzem Polski 2015
 

W dniu 28 listopada 2015 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 w których uczestniczyły kluby z dwóch ogólnopolskich  federacji karate. Na starcie stanęły najsilniejsze kluby z całego kraju rywalizując w konkurencji full contakt karate i formule kata.

Duża liść startujących spowodowała przygotowanie przez organizatorów trzech mat do rozgrywania walk. Nasi reprezentanci  bronili ubiegłorocznego tytułu Mistrza Polski w kwalifikacji drużynowej co wiązało się z dużym obciążeniem psychicznym  naszej drużyny.

reklama

W konkurencji KATA mistrzami Polski zostali: Patrycja Będkowska , Weronika Mikosik, Michał Czekała i Tobiasz Kopczyńki, wicemistrzynią Polski Adrianna Kolenda , trzecie miejsce wywalczyli: Paweł Dytkowicz i Kinga Błaszczyk. W walkach najlepszymi w Polsce okazali się Tobiasz Kopczyński, Kacper Grześkiewicz i Stanisław Michalak oraz Paweł Dytkowicz, wicemistrzami Polski zostali : Adrianna Kolenda, Gabriela Kolenda, Igor Gotter, Weronika Mikosik, trzecie miejsce wywalczyli : Kinga Błaszczyk, Dominik Bilkowski, Wiktor Czekała, Hubert Wasilewski. 

Tuż za podium na czwartej pozycji znaleźli się : Norbert Piechota, Marcel Rosiak, Daria Suliga, Szymon Lewandowski. Ponadto do finałowej ósemki  dostali się zawodnicy , którzy zajęli miejsca od 5 do 8 : Gabriel Skierski, Kuba Orligóra, Jakub Kapłonek, Agata Durkiewicz, Eryka Brzęcka, Agata Kudlińska. W kwalifikacji drużynowej  zostaliśmy Mistrzami Polski w Walkach jak i w Kata.

Podziękowania dla trenerów Daniela Pakuły, Sebastiana Szewczyka, Kamila Więcławka i Dariusza Jasiakiewicza za przygotowanie reprezentacji do Mistrzostw Polski i poświęcony bezinteresownie czas prywatny.

reklama

Szacunek za wsparcie wyjazdu dla Burmistrza Tuliszkowa i Turku, Wójta Malanowa i Władysławowa i innym sponsorom pragnącym zachować anonimowość.

Korzystając z okazji zapraszamy nowych adeptów karate i judo do sekcji zapisy www.karate.turek.net.pl  lub telefonicznie pod numerem 693714490.

Podobne artykuły

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

14 wrz.
Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

3 wrz.
XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai...

XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai przeszedł...

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama