wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek Mistrzem Polski 2015

Turek Mistrzem Polski 2015
 

W dniu 28 listopada 2015 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 w których uczestniczyły kluby z dwóch ogólnopolskich  federacji karate. Na starcie stanęły najsilniejsze kluby z całego kraju rywalizując w konkurencji full contakt karate i formule kata.

Duża liść startujących spowodowała przygotowanie przez organizatorów trzech mat do rozgrywania walk. Nasi reprezentanci  bronili ubiegłorocznego tytułu Mistrza Polski w kwalifikacji drużynowej co wiązało się z dużym obciążeniem psychicznym  naszej drużyny.

reklama

W konkurencji KATA mistrzami Polski zostali: Patrycja Będkowska , Weronika Mikosik, Michał Czekała i Tobiasz Kopczyńki, wicemistrzynią Polski Adrianna Kolenda , trzecie miejsce wywalczyli: Paweł Dytkowicz i Kinga Błaszczyk. W walkach najlepszymi w Polsce okazali się Tobiasz Kopczyński, Kacper Grześkiewicz i Stanisław Michalak oraz Paweł Dytkowicz, wicemistrzami Polski zostali : Adrianna Kolenda, Gabriela Kolenda, Igor Gotter, Weronika Mikosik, trzecie miejsce wywalczyli : Kinga Błaszczyk, Dominik Bilkowski, Wiktor Czekała, Hubert Wasilewski. 

Tuż za podium na czwartej pozycji znaleźli się : Norbert Piechota, Marcel Rosiak, Daria Suliga, Szymon Lewandowski. Ponadto do finałowej ósemki  dostali się zawodnicy , którzy zajęli miejsca od 5 do 8 : Gabriel Skierski, Kuba Orligóra, Jakub Kapłonek, Agata Durkiewicz, Eryka Brzęcka, Agata Kudlińska. W kwalifikacji drużynowej  zostaliśmy Mistrzami Polski w Walkach jak i w Kata.

Podziękowania dla trenerów Daniela Pakuły, Sebastiana Szewczyka, Kamila Więcławka i Dariusza Jasiakiewicza za przygotowanie reprezentacji do Mistrzostw Polski i poświęcony bezinteresownie czas prywatny.

Szacunek za wsparcie wyjazdu dla Burmistrza Tuliszkowa i Turku, Wójta Malanowa i Władysławowa i innym sponsorom pragnącym zachować anonimowość.

reklama

Korzystając z okazji zapraszamy nowych adeptów karate i judo do sekcji zapisy www.karate.turek.net.pl  lub telefonicznie pod numerem 693714490.

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama