niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Bartosz Gabka z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Bartosz Gabka z brązowym medalem Mistrzostw Polski - Foto: Tomasz Kasianiuk Fotografia Sportowa
Foto: Tomasz Kasianiuk Fotografia Sportowa 

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale były szczególnym zakończeniem sezonu halowego. Dla Bartosza Gąbki młodego zawodnika z Władysławowa był to niemały sukces. Zajął on bowiem 3 miejsce w dyscyplinie skoku w dal z wynikiem 6,62.

Dwa tygodnie wcześniej Bartosz poprzedził ten wynik jeszcze lepszym wynikiem, a mianowicie 6,83 co daje mu 25 miejsce na Świecie w juniorach młodszych. Bartosz ma już za sobą kilka wcześniejszych sukcesów. Swoją przygodę rozpoczął w Klubie UKS Skoczek Władysławów, a pierwsze zawody w jakich brał udział to Czwartki Lekkoatletyczne w Poznaniu. W roku 2014 należąc do Klubu LKS Maraton Turek zdobył srebro w Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze.

reklama

Obecnie Bartosz przebywa w szkolnym internacie w Aleksandrowie Łódzkim i uczęszcza do tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim.
Swoje umiejętności szlifuje pod okiem trenera Pawła Zdrajkowskiego. Zdaniem Bartosza to świetny, bardzo zaangażowany trener.

Jego tegorocznym celem jest osiągnięcie skoku przynajmniej na minimalną odległość ustaloną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Gruzji w lipcu tego roku i zdobycie jak najlepszych wyników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W niedalekiej przyszłości zamierza zmienić dyscyplinę na trójskok. Jego idolem jest kubański lekkoatleta specjalizujący się w trójskoku Pedro Pablo Pichardo.

Duży wpływ na jego sukcesy miało wsparcie ze strony rodziny. Jak przyznał to właśnie rodzina zawsze motywowała go do dalszych działań w trudniejszych chwilach. Szczególną rolę w tej całej historii objął jego tata, który od samego początku był jego inspiracją.

go

Podobne artykuły

Zwycięstwo drużyny Tur 1921 Turek w meczu...

Zwycięstwo drużyny Tur 1921 Turek w meczu...

19 lip.
Kolejne ogromne sukcesy Patrycji Szewczyk z...

Kolejne ogromne sukcesy Patrycji Szewczyk z szansą...

15 lip.
Wideo: Finał wyjątkowej Akcji Metamorfozy...

Wideo: Finał wyjątkowej Akcji Metamorfozy "Kobieta -...

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama