sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Od Wielkopolski przez Dolny Śląsk, aż po Pomorskie...

Od Wielkopolski przez Dolny Śląsk, aż po Pomorskie...
 

Biegacze MARATONU w sobotę rozjechali się po kraju a dokładniej po trzech województwach aby uczestniczyć w zawodach na dystansie 10 i 21 kilometrów.

W 12 biegu LOTTO "Maniacka Dziesiątka" na dystansie 10 kilometrów organizowanym w Poznaniu a z finiszem nad jeziorem maltańskim wzięło udział 5000 biegaczy w tym grupa biegaczy MARATONU Turek. Jak zawsze gratulujemy ukończenia biegu. Gratulujemy koledze KRZYSZTOFOWI KRAWCZYKOWI za wybieganie nowej życiówki w czasie 44:57min.

reklama

Jesteśmy na Dolnym Śląsku, gdzie w jednym z bardziej wymagających półmaratonów w kraju pod nazwą 9. PANAS Półmaraton Ślężański wzięło udział około 4000 biegaczy. Na czym polega magia Sobótki i biegu na niełatwej przecież trasie? Można śmiało powiedzieć, że po pierwsze na atmosferze całego wydarzenia i jego znakomitym przygotowaniu, a po drugie właśnie na urokach trasy. Bo trasa biegu jest po prostu piękna. To nie jest arcytrudny, choć krótki Bieg na Ślężę, ale to jest jej metodyczne obiegnięcie, ponieważ tak właśnie wytyczona jest trasa biegu – dookoła góry Ślęży; góry, która jeszcze w czasach słowiańskich uważana była za górę magiczną, świętą, kryjącą w sobie tajemne moce. Grupa biegaczy MARATONU, która podjęła wyzwanie pokonania kilku dość długich podbiegów, mimo zmęczenia, szczęśliwa i z rekordami wróciła do naszego miasta.

Gratulacje dla kolegi KAROLA SULEJI, który to w swoim debiucie na dystansie półmaratonu wybiegał fantastyczny czas i zarazem życiówkę w 01.49.46min.

Kolejne gratulacje dla kolegi TOMASZA SZUBERTA za wspaniały wynik i życiówkę 01.36.53min. I tu możemy być pewni że Tomasz ukończył bieg ze sporym zapasem, więc nie powiedział w tym sezonie jeszcze ostatniego słowa.

reklama

Czapki z głów oraz ogromne gratulacje należą się kolejnemu naszemu zawodnikowi JURKOWI URBAŃCZYKOWI, który osiągając fantastyczny czas 01.21.27min. zapewnił sobie PIERWSZE MIEJSCE na podium w swojej grupie wiekowej. W zasadzie Jurek jest naszym etatowym biegaczem który systematycznie staje na podium w Glorii Chwały.

Jako jedyny reprezentant naszego klubu, kolega PAWEŁ JANIAK mierzył się z dystansem półmaratonu w PZU GDYNIA PÓŁMARATON. Zawodnicy rywalizowali na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbył się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana została na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego. w Biegu brało udział około 8000 biegaczy. I tu nie obyło się bez kolejnego rekordu życiowego, choć sam Paweł z wyniku nie jest zadowolony. Mimo wszystko gratulujemy ukończenia biegu w czasie 02:02:06min.

materiał prasowy KB Maraton

Podobne artykuły

Weź udział w charytatywnych sportowych akcjach...

Weź udział w charytatywnych sportowych akcjach dla...

10 wrz.
Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

5 wrz.
Zapraszamy na XIV Bieg

Zapraszamy na XIV Bieg "Malanowska Jesień"

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama