wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Polanica Zdrój: OSP Głuchów znów Mistrzem Polski!

Polanica Zdrój: OSP Głuchów znów Mistrzem Polski!
 

Niedawno cieszyliśmy się z Mistrzostwa Polski zawodników MDP Głuchów i zawodniczek MDP Żdżary, a tymczasem reprezentanci gminy Kawęczyn ponownie triumfują. Tym razem podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych wg CTIF, które gościła Polanica Zdrój. 

Kibice, którzy pojawili się w piątek lub sobotę na tamtejszym stadionie miejskim, mieli co oglądać i czym się emocjonować. Na obiekcie tym rywalizowały ze sobą kobiece drużyny pożarnicze, męskie drużyny OSP, jak również drużyny jednostek Państwowych Straży Pożarnych. Wielkopolska reprezentowana była przez zawodniczki i zawodników z Głuchowa, panie z KDP Lądek, druhów z Lądka i Kowalewa, jak również strażaków zawodowych KP PSP Kościan, KP PSP Słupca oraz KP PSP Pleszew.

reklama

Dwudniowe zmagania zakończyły się w sobotę w godzinach popołudniowych. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, panowie z Głuchowa obronili tytuł Mistrza Polski, choć rywale także nie próżnowali i o kolejności na podium zadecydowała setna część sekundy. Na wysokim – choć przez sportowców jakże znienawidzonym – IV miejscu w kategorii pań znalazły się zawodniczki KDP Głuchów.

Uczestnicy Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarnicze mają już za sobą ceremonię ich zakończenia. W niedzielę sportowcy wezmą udział w porannej mszy świętej, a potem przyjdzie czas na triumfalny powrót do gminy Kawęczyn z cennym pucharem.

AW

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18-09-2020
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24-07-2020

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama