czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Grali na maxa dla Maksa. Piłkarze wsparli chorego 17-latka

Malanów: Grali na maxa dla Maksa. Piłkarze wsparli chorego 17-latka - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W sobotę 7 stycznia w hali sportowej w Malanowie rozegrany został imponujący turniej. Na boisku pojawili się zawodnicy aż 16 drużyn, by rywalizować ze sobą, a jednocześnie przekazać kilka tysięcy złotych wpisowego na leczenie 17-letniego mieszkańca Żdżenic, walczącego z białaczką. Najlepiej na boisku spisali się zawodnicy FC Kawęczyn, ale oczywiście zwycięzcami byli wszyscy piłkarze, ponieważ grali w szczytnym celu. Imprezę uatrakcyjnił pokaz karate, przygotowany przez zawodników WKKK w Malanowie.

Na bardzo popularnym portalu społecznościowym facebook.com powstał specjalny fanpage. Odwiedzając „Pomoc na maxa dla Maksa” można poznać historię 17-latka ze Żdzenic. O chłopaku zrobiło się głośno w internecie za sprawą jego przyjaciół. To oni zwrócili uwagę internautów na to, że Maksowi warto pomóc. U nastolatka zdiagnozowano białaczkę szpiku kostnego, stwierdzono również obecność dwóch torbieli w sercu.

reklama

W akcję niesienia pomocy włączył się także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. Tak oto w sobotę 7 stycznia w hali w Malanowie rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Na maxa dla Maksa”. Wpisowym było minimum 200 zł od drużyny, ale zespoły przekazywały większe kwoty. Ponadto każdy kibic mógł wrzucić coś od siebie do puszki. Tak oto zgromadzono kilka tysięcy złotych.

Turniejowe zmagania rozpoczęły się od potyczek w grupach. Przed południem na boisku pojawiły się takie zespoły, jak: Przyczajone Tygrysy, Tornado Targówka, PROFIm, Grom i Przyjaciele, PPHU Kubacki, PKS Orzeł Dziadowice Folwark, Ameliniowi i OSP Malanów. W godzinach popołudniowych swoje mecze rozegrały następujące drużyny: Korona Dziadowice, KB Maraton Turek, Sun Garden, Lokalne Porozumienie Samorządowe, KPP w Turku, OSP Grąbków, Retro Bibianna oraz FC Kawęczyn.

Najlepsze teamy z każdej z czterech grup trafiły do półfinałów. Pierwszy z nich stanowił malanowskie derby, bo oto zespół Grom i Przyjaciele walczył z OSP Malanów. Rywalizacja była zacięta, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Dopiero w rzutach karnych wejście do finału zapewnili sobie strażacy. W drugim z półfinałów FC Kawęczyn zmierzył się z Lokalnym Porozumieniem Samorządowym. Przez większość spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis, ale później piłkarze z gminy Kawęczyn przeszli do błyskawicznego ataku. Mniej więcej w ciągu 2 minut strzelili 3 gole i zwyciężyli po świetnej końcówce 3:0.

Piłkarze Lokalnego Porozumienia Samorządowego mogą czuć niedosyt, ponieważ znaleźli się ostatecznie na jakże nielubianym przez sportowców IV miejscu. Stało się tak, gdyż w meczu o najniższy stopień podium ulegli drużynie Grom i Przyjaciele 1:2. W finale regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. Skoro na tablicy wyników widniało 0:0, to trzeba było strzelać karne. Lepiej z tego zadania wywiązali się zawodnicy FC Kawęczyn, a strażacy OSP Malanów zakończyli rywalizację na II miejscu.

reklama

Puchary i okolicznościowe medale najlepszym drużynom wręczyli dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie – Łukasz Jasiak oraz wicewójt Piotr Cyls. Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Na maxa dla Maksa”, dziękowała mama 17-latka.

Przypominamy - osoby, pragnące wesprzeć Maksa darowizną, mogą to uczynić przelewając pieniądze na konto: 98855700090100038830010001.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
foto: Arkadiusz Wszędybył32
foto: Arkadiusz Wszędybył33
foto: Arkadiusz Wszędybył34
foto: Arkadiusz Wszędybył35
foto: Arkadiusz Wszędybył36
foto: Arkadiusz Wszędybył37
foto: Arkadiusz Wszędybył38
foto: Arkadiusz Wszędybył39
foto: Arkadiusz Wszędybył40
foto: Arkadiusz Wszędybył41
foto: Arkadiusz Wszędybył42
foto: Arkadiusz Wszędybył43
foto: Arkadiusz Wszędybył44
foto: Arkadiusz Wszędybył45
foto: Arkadiusz Wszędybył46
foto: Arkadiusz Wszędybył47
foto: Arkadiusz Wszędybył48
foto: Arkadiusz Wszędybył49
foto: Arkadiusz Wszędybył50

Podobne artykuły

Mieszkańcy Wyszyny zbierali pieniądze na...

Mieszkańcy Wyszyny zbierali pieniądze na operację...

17 sierp.
Wspaniale jest żyć w tak przyjaznej...

Wspaniale jest żyć w tak przyjaznej społeczności....

08-12-2021
Rolnicy z gminy Malanów dziękowali za plony....

Rolnicy z gminy Malanów dziękowali za plony. Dożynki...

23-08-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama