środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Grali na maxa dla Maksa. Piłkarze wsparli chorego 17-latka

Malanów: Grali na maxa dla Maksa. Piłkarze wsparli chorego 17-latka - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W sobotę 7 stycznia w hali sportowej w Malanowie rozegrany został imponujący turniej. Na boisku pojawili się zawodnicy aż 16 drużyn, by rywalizować ze sobą, a jednocześnie przekazać kilka tysięcy złotych wpisowego na leczenie 17-letniego mieszkańca Żdżenic, walczącego z białaczką. Najlepiej na boisku spisali się zawodnicy FC Kawęczyn, ale oczywiście zwycięzcami byli wszyscy piłkarze, ponieważ grali w szczytnym celu. Imprezę uatrakcyjnił pokaz karate, przygotowany przez zawodników WKKK w Malanowie.

Na bardzo popularnym portalu społecznościowym facebook.com powstał specjalny fanpage. Odwiedzając „Pomoc na maxa dla Maksa” można poznać historię 17-latka ze Żdzenic. O chłopaku zrobiło się głośno w internecie za sprawą jego przyjaciół. To oni zwrócili uwagę internautów na to, że Maksowi warto pomóc. U nastolatka zdiagnozowano białaczkę szpiku kostnego, stwierdzono również obecność dwóch torbieli w sercu.

reklama

W akcję niesienia pomocy włączył się także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. Tak oto w sobotę 7 stycznia w hali w Malanowie rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Na maxa dla Maksa”. Wpisowym było minimum 200 zł od drużyny, ale zespoły przekazywały większe kwoty. Ponadto każdy kibic mógł wrzucić coś od siebie do puszki. Tak oto zgromadzono kilka tysięcy złotych.

Turniejowe zmagania rozpoczęły się od potyczek w grupach. Przed południem na boisku pojawiły się takie zespoły, jak: Przyczajone Tygrysy, Tornado Targówka, PROFIm, Grom i Przyjaciele, PPHU Kubacki, PKS Orzeł Dziadowice Folwark, Ameliniowi i OSP Malanów. W godzinach popołudniowych swoje mecze rozegrały następujące drużyny: Korona Dziadowice, KB Maraton Turek, Sun Garden, Lokalne Porozumienie Samorządowe, KPP w Turku, OSP Grąbków, Retro Bibianna oraz FC Kawęczyn.

Najlepsze teamy z każdej z czterech grup trafiły do półfinałów. Pierwszy z nich stanowił malanowskie derby, bo oto zespół Grom i Przyjaciele walczył z OSP Malanów. Rywalizacja była zacięta, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Dopiero w rzutach karnych wejście do finału zapewnili sobie strażacy. W drugim z półfinałów FC Kawęczyn zmierzył się z Lokalnym Porozumieniem Samorządowym. Przez większość spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis, ale później piłkarze z gminy Kawęczyn przeszli do błyskawicznego ataku. Mniej więcej w ciągu 2 minut strzelili 3 gole i zwyciężyli po świetnej końcówce 3:0.

reklama

Piłkarze Lokalnego Porozumienia Samorządowego mogą czuć niedosyt, ponieważ znaleźli się ostatecznie na jakże nielubianym przez sportowców IV miejscu. Stało się tak, gdyż w meczu o najniższy stopień podium ulegli drużynie Grom i Przyjaciele 1:2. W finale regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. Skoro na tablicy wyników widniało 0:0, to trzeba było strzelać karne. Lepiej z tego zadania wywiązali się zawodnicy FC Kawęczyn, a strażacy OSP Malanów zakończyli rywalizację na II miejscu.

Puchary i okolicznościowe medale najlepszym drużynom wręczyli dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie – Łukasz Jasiak oraz wicewójt Piotr Cyls. Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Na maxa dla Maksa”, dziękowała mama 17-latka.

Przypominamy - osoby, pragnące wesprzeć Maksa darowizną, mogą to uczynić przelewając pieniądze na konto: 98855700090100038830010001.

AW

Podobne artykuły

Rolnicy z gminy Malanów dziękowali za plony....

Rolnicy z gminy Malanów dziękowali za plony. Dożynki...

23 sierp.
W Żdżenicach podziękują za plony rolnicy i...

W Żdżenicach podziękują za plony rolnicy i...

20 sierp.
Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

15-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama