środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Chylin: Strażacy walczyli przy tenisowym stole

Chylin: Strażacy walczyli przy tenisowym stole
 

Strażak musi być sprawny i dbać o kondycję. Pomaga w tym aktywne spędzanie czasu, uprawianie sportu. O tym, kto z druhów najlepiej gra w tenisa stołowego, można było przekonać się 11 lutego w Chylinie. Najlepsi zdobyli Puchary Prezesa OSP Chylin.

Impreza była prawdziwym kondycyjnym wyzwaniem. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9:00 i trwały aż do godz. 15:00. Było co podziwiać i czym się emocjonować, ponieważ strażacy – którzy przyjechali do Chylina m.in. z Turku, Konina, Władysławowa, Żdżar, Polichna, Krępy, Chrząblic, Żeronic, Mikulic itd. – rozegrali ponad 100 meczów. Organizatorzy zadbali o to, by nikt podczas turnieju nie opadł z sił i w czasie przerwy poczęstowali zawodników gorącym posiłkiem.

W sportowych zmaganiach wzięli udział zarówno bardzo młodzi pasjonaci ping-ponga, jak i ci bardzo doświadczeni i dojrzali, ot chociażby 68-letni reprezentant OSP Mikulice – druh Adam Chojecki. Przy tenisowym stole zjawiła się też jedna odważna kobieta – Olga Borowska, reprezentująca OSP Władysławów.

W kategorii wiekowej do 45 roku życia swoje mecze rozgrywało 23 zawodników. Najlepiej spisał się Dariusz Trzmielewski - OSP Chrząblice. Jego wyższość musieli uznać zdobywcy nieco niższych stopni podium - Jarosław Majkowski z OSP Grochowy oraz Paweł Włodarczyk z PSP Konin.

W kategorii Old Boy (powyżej 45 roku życia) rywalizowało ze sobą 8 tenisistów stołowych. W tym przypadku Puchar Prezesa wywalczył Andrzej Ratajczyk z OSP Turek. Na II miejscu znalazł się Krzysztof Darul z OSP Kowale Pańskie, a na III miejscu Zbigniew Dawid z OSP Mikulice. Jeśli chodzi o Juniorów (wiek do 15 lat), to w tym przypadku najlepszymi okazali się Daniel Glanc - OSP Chylin, Kryspin Kałuża - OSP Chylin i Szymon Fret – także z OSP Chylin.

Każdy z uczestników otrzymał imienne podziękowania. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zabrali do domów Puchary Prezesa OSP Chylin.

AW

Podobne artykuły

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.
Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18 wrz.
Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

17 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama