Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Chylin: Strażacy walczyli przy tenisowym stole

Chylin: Strażacy walczyli przy tenisowym stole
 

Strażak musi być sprawny i dbać o kondycję. Pomaga w tym aktywne spędzanie czasu, uprawianie sportu. O tym, kto z druhów najlepiej gra w tenisa stołowego, można było przekonać się 11 lutego w Chylinie. Najlepsi zdobyli Puchary Prezesa OSP Chylin.

Impreza była prawdziwym kondycyjnym wyzwaniem. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9:00 i trwały aż do godz. 15:00. Było co podziwiać i czym się emocjonować, ponieważ strażacy – którzy przyjechali do Chylina m.in. z Turku, Konina, Władysławowa, Żdżar, Polichna, Krępy, Chrząblic, Żeronic, Mikulic itd. – rozegrali ponad 100 meczów. Organizatorzy zadbali o to, by nikt podczas turnieju nie opadł z sił i w czasie przerwy poczęstowali zawodników gorącym posiłkiem.

W sportowych zmaganiach wzięli udział zarówno bardzo młodzi pasjonaci ping-ponga, jak i ci bardzo doświadczeni i dojrzali, ot chociażby 68-letni reprezentant OSP Mikulice – druh Adam Chojecki. Przy tenisowym stole zjawiła się też jedna odważna kobieta – Olga Borowska, reprezentująca OSP Władysławów.

W kategorii wiekowej do 45 roku życia swoje mecze rozgrywało 23 zawodników. Najlepiej spisał się Dariusz Trzmielewski - OSP Chrząblice. Jego wyższość musieli uznać zdobywcy nieco niższych stopni podium - Jarosław Majkowski z OSP Grochowy oraz Paweł Włodarczyk z PSP Konin.

W kategorii Old Boy (powyżej 45 roku życia) rywalizowało ze sobą 8 tenisistów stołowych. W tym przypadku Puchar Prezesa wywalczył Andrzej Ratajczyk z OSP Turek. Na II miejscu znalazł się Krzysztof Darul z OSP Kowale Pańskie, a na III miejscu Zbigniew Dawid z OSP Mikulice. Jeśli chodzi o Juniorów (wiek do 15 lat), to w tym przypadku najlepszymi okazali się Daniel Glanc - OSP Chylin, Kryspin Kałuża - OSP Chylin i Szymon Fret – także z OSP Chylin.

Każdy z uczestników otrzymał imienne podziękowania. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zabrali do domów Puchary Prezesa OSP Chylin.

AW

Podobne artykuły

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Nocny pożar słomy w Chylinie

Nocny pożar słomy w Chylinie

25 lt.
Druhowie z gminy Władysławów bogatsi o nowy sprzęt

Druhowie z gminy Władysławów bogatsi o nowy sprzęt

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama