sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Kopernik Plus uruchomił Turkowską Akademię Sportu

Kopernik Plus uruchomił Turkowską Akademię Sportu
 

Od marca Stowarzyszenie Kopernik Plus realizuje projekt Turkowska Akademia Sportu. Projekt ten realizowany jest w ramach zadania Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport dla wszystkich - Upowszechnianie Sportu Różnych Grup Społecznych i Środowiskowych oraz zadania Burmistrza Miasta Turek „Szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz organizacja i udział w zawodach”.

Projekt składa się z dwóch części: pierwszej dotyczącej stałych zajęć sportowych dla czterech grup wiekowych: dzieci, gimnazjalistów, dorosłych członków rodzin oraz seniorów. Uczestnicy projektu pochodzą z różnych środowisk społecznych i łączy ich zamiłowanie do ruchu.

reklama

Ta część projektu ma być początkiem zmiany trybu życia poszczególnych grup wiekowych i społecznych, oraz promocją zdrowego stylu życia, dla innych nie uczestniczących w projekcie osób. W tej części odbędą się też spotkania z dietetykiem dotyczące zdrowego odżywiania.

Druga część to ogólnodostępne masowe imprezy sportowe dla poszczególnych grup wiekowych w czasie Europejskiego Tygodnia Sportu, których uwieńczeniem będzie bicie ubiegłorocznego rekordu w Aerobiku Grupowym.

Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki współfinansowaniu go przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Burmistrza Miasta Turek.Uczestnicy projektu biorą także udział w innych imprezach sportowych organizowanych na terenie miasta pod szyldem „Turkowska Akademia Sportu”

reklama

Przykładem takiego uczestnictwa był liczny udział uczestników projektu w niedawnym biegu Cursus Turcoviste.

Projekt stworzony jest przez Stowarzyszenie Kopernik Plus działające przy Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku. Realizuje go czterech instruktorów i czterech wolontariuszy

Koordynatorem projektu jest Dariusz Piotrowski.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek...

Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek już w...

29-11-2019
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30-09-2019
Pełen emocji Turmageddon 2019 za nami!

Pełen emocji Turmageddon 2019 za nami!

28-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama