czwartek 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława, Nory

reklama

Wyszyna: Pobiegnij w Husar Race. II Ekstremalny bieg dla służb mundurowych już 13 sierpnia

Wyszyna: Pobiegnij w Husar Race. II Ekstremalny bieg dla służb mundurowych już 13 sierpnia
 

Jednostka OSP Wyszyna 13 sierpnia 2017 roku organizuje drugą edycję EKSTREMALNEGO BIEGU SŁUŻB MUNDUROWYCH W WYSZYNIE "Husar Race". W biegu tym wystartują przedstawiciele wszystkich Służb Mundurowych, którzy na swojej trasie będą mieli do pokonania wiele przeszkód.

Nazwa biegu wzięła się z powiązania naszej miejscowości z Husaria w XVII wieku  w Wyszynie Andrzej Grodziecki herbu Dryja założył słynną na cały kraj z produkcji szabel kuźnicę wyszyńską. Szable z Wyszyny zyskały niesamowitą sławę i renomę wśród polskiej szlachty i były bardzo wysoko cenione i pożądane. Pisali o niej zarówno pisarze jak i poeci gloryfikując produkcję szabel wyszyńskich jako jednych najlepszych w kraju. Zyskały także szanowanie i uznanie wśród najsłynniejszej, najwybitniejszej, najskuteczniejszej i przez 125 lat niepokonanej formacji jazdy ciężkiej w historii Europy jak i świata jaką była Husaria. Dziedzictwo Husarii nie zostało zapomniane i można je odnaleźć w służbie dzisiejszych służb mundurowych. Współcześni husarze zarówno jak ich poprzednicy stają w pierwszej linii natarcia i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Najważniejszą sprawą, dla której to robimy jest służba i pomoc ludziom.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu.

reklama

Zapisy oraz regulamin biegu na stronie: http://time4run.com.pl/imprezy/husar-race-wyszyna/

Serdecznie pozdrawiam, 
Naczelnik OSP Wyszyna
Maciej Białas

Wyszyna: Pobiegnij w Husar Race. II Ekstremalny bieg dla służb mundurowych już 13 sierpnia

Podobne artykuły

Marek Kubiak po pięciu latach odwołany z...

Marek Kubiak po pięciu latach odwołany z funkcji...

24-11-2020
Odszedł Kazimierz Smoliński - najstarszy druh...

Odszedł Kazimierz Smoliński - najstarszy druh OSP...

19-11-2020
Medale dla UKS Sprinter Słodków na...

Medale dla UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach...

23-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama