piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wyszyna: Stworzyli boisko do siatkówki plażowej. Wakacje spędzą serwując i blokując

Wyszyna: Stworzyli boisko do siatkówki plażowej. Wakacje spędzą serwując i blokując
 

Jakiś czas temu fani sportu z Wyszyny doszli do wniosku, że brakuje im w swojej okolicy boiska do siatkówki plażowej. Co zrobili? Nie biegali na sesje Rady Gminy. Nie pisali petycji za petycją. Nie czekali z założonymi rękami, aż boisko samo się pojawi. Wzięli się do pracy i wspólnymi siłami owe boisko stworzyli. Symbolicznego oddania obiektu do użytku dokonano w piątek 21 lipca. Nie było cięcia szarf, nie było wielkich słów i długich przemówień, była za to miła, koleżeńska atmosfera, weekendowy grill i świetna zabawa w promieniach zachodzącego słońca.

Piątek, godz. 19:00. W pobliżu boiska w Wyszynie pojawiają się kolejne auta, zjawiają się ludzie. Czuć zapach grilla. Nie tak dawno temu spotkanie w tym miejscu nie miałoby wielkiego sensu, ot zwykła „posiadówka”. Teraz jest jednak inaczej. Oto bowiem grupa mieszkańców, po turnieju siatkówki plażowej w Tarnowskim Młynie, doszła do wniosku, że warto mieć tego typu boisko w swojej miejscowości. Nie zastanawiano się długo i błyskawicznie przystąpiono do pracy.

Pasjonaci sportu zrobili „zrzutkę”, by rozpocząć tworzenie boiska. Usunięto zalegający wał ziemi, a w to samo miejsce nawieziono żółciutkiego, czystego piasku. Pojawiły się dwa potrzebne słupy z oprzyrządowaniem, a władze gminy zasponsorowały siatkę. W ten oto sposób, bez wydawania wielkich pieniędzy, mieszkańcom udało się – jak mawiano dawniej „w czynie społecznym” – przygotować miejsce, gdzie można w ciepłe dni pograć w siatkówkę. Jak wskazują sami zainteresowani, taka rozrywka to dużo lepsze rozwiązanie, niż siedzenie w domu przed telewizorem czy spędzanie wakacyjnych wieczorów na piciu piwa.

Piątkowe otwarcie boiska było okazją do podziękowania osobom, które nie tylko działały na rzecz powstania obiektu, ale też regularnie wspierają rozwój kultury fizycznej w Wyszynie i okolicach. Bartłomiej Wiśniewski dziękował więc Sławomirowi Kopczykowi, Piotrowi Krawcowi, Przemysławowi Walczakowi, Sebastianowi Antasowi, Tomaszowi Rębasowi, Mirosławowi Kotońskiemu, Zbigniewowi i Tomaszowi Marzolom, Sebastianowi Brylowi, Arturowi Stolarkowi i Sławomirowi Wiśniewskiemu. Aktywnym mieszkańcom dziękowali i gratulowali miejscowi samorządowcy - radni gminni Katarzyna Światowska i Zbigniew Kusz, a także radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Podobne artykuły

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień...

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień Sportu w...

4 paźd.
Nocne granie i pomaganie. Rekordowy wynik IV...

Nocne granie i pomaganie. Rekordowy wynik IV...

18 wrz.
Z Wyszyny do Wiednia. Niecodzienna pielgrzymka...

Z Wyszyny do Wiednia. Niecodzienna pielgrzymka na...

23 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama