wtorek 21 sierpnia 2018

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Turniej Burs Szkolnych i Internatów w Turku "Kocham Cię, Polsko"

Turniej Burs Szkolnych i Internatów w Turku
 

Dzień 19 kwietnia 2018 roku w Bursie Szkolnej w Turku upłynął na rywalizacji drużyn burs z Konina, Koła, Turku oraz internatu z Kaczek Średnich. Turniej Burs Szkolnych i Internatów pod hasłem „Kocham Cię, Polsko” otworzyła pani Jolanta Baran, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, która powitała uczestników turnieju oraz zaproszonych gości w osobach: pani Izabeli Gradeckiej, zastępcy dyrektora Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku oraz pana Andrzeja Spławskiego, dyrektora Bursy Szkolnej w Koninie. Pani dyrektor życzyła wszystkim dobrej zabawy w duchu sportowej rywalizacji.

Celem turnieju było propagowanie idei patriotyzmu i sprawdzenie wiedzy o kraju ojczystym poprzez zabawową formę konkurencji. Tematyka zadań dotyczyła Polski, jej historii, geografii, języka, kulinariów i sportu. Pięcioosobowe drużyny z ogromnym zaangażowaniem i radością pragnęły osiągnąć sukces i zdobyć Statuetkę „Kocham Cię, Polsko”.

reklama

Zawodnicy w pierwszej konkurencji rozegrali na Orliku mecze w piłkę nożną, które sędziował pan Janusz Modrzejewski z ZST w Turku, a następnie popisywali się dobrą pamięcią, wiedzą oraz odkrywali swoje talenty podczas rozwiązywania łamigłówek i zagadek. Dobra atmosfera sprzyjała zdrowej i dość wyrównanej rywalizacji, której wyniki są następujące: I miejsce zajęła Bursa Szkolna z Turku, II miejsce Internat ZSR CKP w Kaczkach Średnich, miejsce III Bursa Szkolna z Konina, a IV miejsce Bursa Szkolna z Koła.

Po uroczystej kolacji przyszedł czas na życzenia, gratulacje i nagrody. Niespodzianką były słodkie upominki, które wręczył wszystkim dyrektor Bursy Szkolnej w Koninie. Na zakończenie pani Jolanta Baran podziękowała uczestnikom, wychowawcom i sponsorom, dzięki którym możliwa była realizacja turnieju, a wśród nich byli: Starostwo Powiatowe w Turku oraz WCHiRZ w Kościelcu.

Organizatorami turnieju były wychowawczynie Bursy Szkolnej w Turku: pani Mirosława Greber, pani Katarzyna Nitecka i pani Małgorzata Papierkowska.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Nowa winda dla podopiecznych ZPEW w Turku

Nowa winda dla podopiecznych ZPEW w Turku

20 mrz.
Wieczór wigilijny w Zespole Placówek...

Wieczór wigilijny w Zespole Placówek...

24-12-2017
Międzyośrodkowy Festiwal Talentów

Międzyośrodkowy Festiwal Talentów "Cyrk wita"

27-11-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama