środa 23 czerwca 2021

Albina, Wandy, Zenona

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Striker Turek w trasie: Polish Fighter Kids Szczecin oraz Tuliszków CUP

Striker Turek w trasie: Polish Fighter Kids Szczecin oraz Tuliszków CUP - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

12 maj tego roku był dniem obfitym w wydarzenia sportowe dla zawodników naszego klubu. Reprezentacja kadetów starszych rywalizowała w krajowym turnieju pod nazwą POLISH FIGHTER KIDS 3 w Szczecinie, natomiast juniorzy oraz seniorzy w lokalnym turnieju w Tuliszkowie.

Do Szczecina wybrała się siedmioosobowa drużyna w składzie: Patryk Szulc, Wiktor Lebiedziński, Kacper Siwiński, Michał Czekała, Olek Kowalczyk, Mateusz Ciechowicz oraz Hubert Majka. Cała nasza drużyna zaprezentowała się wyśmienicie. Trenując systematycznie zaledwie przez pół roku mieli okazje zmierzyć się z doświadczonymi zawodnikami z całej Polski. Kilku z nich stanęło w szranki z mistrzami Polski, zwycięzcami poprzednich edycji tego turnieju. Każdy z zawodników Strikera stanął na wysokości zadania, nie odbiegał od reszty uczestników turnieju.

reklama

Trzeba zaznaczyć że w Polish Fighter Kid 3 wzięło udział około 350 zawodników z 36 klubów. Turniej odbył się pod patronatem największej w Polsce organizacji : Polskiego Związku Kickboxingu, który należy do WAKO światowej organizacji KB, wstępującej w szeregi sportów olimpijskich. By stanąć na podium każdy z zawodników musiał zwyciężyć w co najmniej w 2 walkach. Dla większości naszych fighterów był to pierwszy start w zawodach.

  • Patryk Szulc – zwyciężył w dwóch pojedynkach, w finale przegrał na punkty nie jednogłośnie zostając V-ce Mistrzem Polish Fighter Kid 3.
  • Wiktor Lebiedziński – wygrał pierwszą walke jednogłośnie, w drugim pojedynku przegrywa na punkty nie jednogłośnie dostając się do 1/8.
  • Kacper Siwiński – po wyczerpującej dwu rundowej walce, przegrywa w pierwszym pojedynku z późniejszym finalistą tej kategorii wagowej.
  • Michał Czekała – wygrywa pierwsza walkę, w drugiej przygrywa w mistrzem swojej kategorii wagowej.
  • Olek Kowalczyk – mimo wyrównanego boju przegrywa w pierwszym pojedynku nie jednogłośną decyzją sędziowską.
  • Mateusz Ciechowicz – pierwszy pojedynek wygrany bezproblemowo, zatrzymując przeciwnika jedną techniką - lewym prostym. W Półfinale nie jednogłośną decyzją sędziowską przegrywa z zawodnikiem gospodarzy. Zajmując ostatecznie 4 miejsce w turnieju.
  • Hubert Majka – startował w królewskiej kategorii ciężkiej +76 kg. W pierwszym pojedynku wygrywa wyraźnie na punkty dostając się do półfinału. W półfinale przegrywa z dużo wyższym od siebie przeciwnikiem zdobywając pechowe 4 miejsce.

Z zawodnikami przebywał trener Kamil Więcławek.

W tym samym czasie nasz junior Błażej Ogrodowczyk oraz seniorzy Marcin Wojciechowski oraz Bartosz Pietrzykowski – sekcja Lisków, walczyli na matach w Tuliszkowie. Bartosz oraz Błażej = wygrali swoje pojedynki zdecydowanie na punkty, Marcin wygrał przed czasem przez KO w rundzie drugiej. Był to turniej pierwszego kroku gdzie nasi zawodnicy łapali doświadczenie startowe. Poziom sportowy naszych fighterów rośnie z turnieju na turniej co na pewno cieszy. Z zawodnikami przebywał trener Dominik Zomer oraz liczne grono sympatyków klubu. Dziękujemy za doping! Koniec sezonu startowego zbliża się do końca ale my nie zwalniamy. Kolejnym naszym wyzwaniem będą Mistrzostwa Polski w Suszu, które będą miały miejsce już 9 czerwca.

reklama

Zarząd klubu składa podziękowania dla partnerów, którzy przyczynili się do tego sukcesu: Angie Power Service, zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, Restauracja Pico Bello z Uniejowa, firmie budowlanej Gift z Wyszyny oraz Wojbud z Piętna.

Korzystając z okazji chciałbym zaprosić na treningi wszystkie chętne osoby. Bez względu czy jesteś sekretarką, rekinem biznesu, monterem czy nauczycielką- możesz u nas trenować. Nie każdy musi zostać zawodnikiem ale każdy może trenować u nas na Sali. Zajęcia dostosowane do wieku, zainteresowań oraz poziomu technicznego. Ponadto zapraszamy wszystkich aktywnych na trening bokserski z Kamilem Gardzielikiem, który już 2 czerwca na naszej Sali domowej OSP Turek przy ul. 3 maja.

Kamil Więcławek

Podobne artykuły

Podwójne uderzenie Strikera

Podwójne uderzenie Strikera

z wczoraj
Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic...

Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic...

10 czerw.
Dwa medale Strikera na Mistrzostwach w Mysłowicach

Dwa medale Strikera na Mistrzostwach w Mysłowicach

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama