środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

ETS 2018: Palant rządził na hali

ETS 2018: Palant rządził na hali - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Palant i Bumper Ball,  kto o tym słyszał? Do 23.0.2018 r. niewielu. Od niedzielnego popołudnia zdecydowanie więcej. Zwłaszcza Ci którzy pojawili się na hali OSiR zarówno w charakterze zawodników jaki i kibiców. Pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Sportu z Kopernikiem Plus to „Sporty zapomniane i sporty przyszłości" Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku  rozegrali mecze zarówno w palanta jak i w Bumper Ball.

To była nowość dla wszystkich, ale 10-cio osobowe zespoły przystąpiły do walki z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Palant to gra ich rodziców i dziadków. Protoplasta baseballa okazał się być bardzo interesującą grą wzbudzającą emocje zarówno wśród zawodników jak i kibiców. To był pierwszy turniej w palanta organizowany przez Kopernika Plus, ale zapewne nieostatni.

reklama

Natomiast Bumper Ball był już rozgrywany w Turku wzbudzając emocje i tak samo było teraz. Zespoły zacięcie walczyły zarówno z przeciwnikiem jak i z trudnościami poruszania się w magicznych kulach.

Wszystkie wydarzenia ETS są organizowane w ramach projektu  Turkowska Akademia Sportu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki temu  wszyscy uczestniczący zawodnicy otrzymują nagrody, gadżety i słodkie podarunki.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wielki bieg Klaudii Mruk na Rossmann Run w Łodzi

Wielki bieg Klaudii Mruk na Rossmann Run w Łodzi

27 maj.
II Mistrzostwa Miasta Turku Przedszkoli czyli...

II Mistrzostwa Miasta Turku Przedszkoli czyli...

25 mrz.
Zakończyła się druga edycja Turkowskiej...

Zakończyła się druga edycja Turkowskiej Akademii Sportu

21-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama