czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton dla Dominika

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton dla Dominika - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Już 23 listopada odbędzie się III Nocny Maraton Pływacki. Wspólne, charytatywne pływanie odbędzie się od godz. 19:00 do 24:00 na Krytej Pływalni w Turku (ul. Sportowa 9a). W tym roku pieniądze zebrane podczas wydarzenia przekazane zostaną choremu na dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe Dominikowi.

W ubiegłym roku uczestnicy przepłynęli razem 163 km i 95 metrów. Podczas akcji udało się zebrać w sumie 8794 zł, 10 euro i 10 dolarów! Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację młodego Mikołaja.

reklama

W tym roku podczas pływania zbierane są pieniądze dla Dominika. Młody mężczyzna urodził się w czerwcu 1999 roku. Z czasem zdiagnozowano u niego z dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe. Aktualnie ma również dysplazję stawów biodrowych i skrzywiony kręgosłup. Może przebywać w pozycji pół leżącej. Mama Dominika planuje zakupić dla syna podnośnik elektryczny Atlas, który ułatwia podnoszenie, przemieszczanie osoby przy korzystaniu z bardzo wąskich przestrzeni. Dominik ma już 19 lat, więc zakup jest niezbędny aby odciążyć kręgosłup jego mamy.

Zapraszamy Państwa na nocne pływanie i wsparcie akcji. Wstęp na basen to 10 zł. Na wszystkich uczestników będzie czekała kawa i pyszne, domowe ciasto za symboliczną opłatą.

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton dla Dominika

Podobne artykuły

Powstaje EKO-rytarz na pływalni krytej w Turku

Powstaje EKO-rytarz na pływalni krytej w Turku

4 grudz.
Turek: Dofinansowanie na ekologię

Turek: Dofinansowanie na ekologię

28 list.
Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10 tys. zł...

Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10 tys. zł dla...

23 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama