piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton dla Dominika

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton dla Dominika - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Już 23 listopada odbędzie się III Nocny Maraton Pływacki. Wspólne, charytatywne pływanie odbędzie się od godz. 19:00 do 24:00 na Krytej Pływalni w Turku (ul. Sportowa 9a). W tym roku pieniądze zebrane podczas wydarzenia przekazane zostaną choremu na dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe Dominikowi.

W ubiegłym roku uczestnicy przepłynęli razem 163 km i 95 metrów. Podczas akcji udało się zebrać w sumie 8794 zł, 10 euro i 10 dolarów! Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację młodego Mikołaja.

reklama

W tym roku podczas pływania zbierane są pieniądze dla Dominika. Młody mężczyzna urodził się w czerwcu 1999 roku. Z czasem zdiagnozowano u niego z dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe. Aktualnie ma również dysplazję stawów biodrowych i skrzywiony kręgosłup. Może przebywać w pozycji pół leżącej. Mama Dominika planuje zakupić dla syna podnośnik elektryczny Atlas, który ułatwia podnoszenie, przemieszczanie osoby przy korzystaniu z bardzo wąskich przestrzeni. Dominik ma już 19 lat, więc zakup jest niezbędny aby odciążyć kręgosłup jego mamy.

Zapraszamy Państwa na nocne pływanie i wsparcie akcji. Wstęp na basen to 10 zł. Na wszystkich uczestników będzie czekała kawa i pyszne, domowe ciasto za symboliczną opłatą.

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton dla Dominika

Podobne artykuły

Pływalnia kryta jednak zamknięta do odwołania

Pływalnia kryta jednak zamknięta do odwołania

12 lip.
Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR...

Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR tłumaczy...

1 lip.
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama