piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików w Tuliszkowie

VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików w Tuliszkowie
 

W niedzielę, 31 marca w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Impreza byłą bardzo wyjątkowa za sprawą gosci którzy byli obecni na imprezie sportowej organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, UGiM w Tuliszkowie oraz IzoSerwis.

Na samym początku przywitano zaproszonych gości, Burmistrza GiM Tuliszkowie Krzysztofa Romana, radną powiatu Tureckiego; Eugenia Paterkiewicz, Dyrekcja Zespołu Szkół w Tuliszkowie; p. Mirosławe i Waldemara Puszcz-Majda, p. Justyna Gascon Carreno, p. Marcina Pilarskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuliszkowie p. Wita Brylińskiego, Radnego Gminy p. Tomasza Szczapia, Prezesa Okręgowego Związku Judo w Poznaniu p. Mariusza Grońskiego, gości imprezy; srebrną medalistkę Olimpijską p. Anetę Szczepańską, dwukrotnego Mistrza Świata p. Rafała Kubackiego i Ruperto Gascon Carreno ,trenera mistrza olimpijskiego – szpadzisty Rubena Limardo Gascona, sponsora klubu p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis oraz media.

reklama

W turnieju brało udział około 350 zawodników z województwa Zachodnio-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Lubuskiego, Mazowieckiego, Dolnośląskiego i Wielkopolskiego. Turniej odbył się dla kategorii wiekowych; dzieci najmłodsze (2010-2011), dzieci młodsze (roczniki 2008-2009), dzieci starsze (roczniki 2006-2007) oraz młodzicy (roczniki 2004- 2005). Zawody rozegrane zostały na pięciu matach w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych w których walczono systemem każdy z każdym, systemem grupowym oraz w przypadku dwóch zawodników w kategorii walczono do dwóch zwycięstw. Kto przyszedł tego dnia na hale sportowa na pewno nie żałował. Z całą pewnością niedzielny turniej był nie tylko wielkim wydarzeniem dla startujących w nim osób, ale również wspaniałym pokazem umiejętności i odwagi. Każdy z zawodników zacięcie walczył aby osiągnąć najlepszy wynik.

Najlepsi zawodnicy otrzymali grawerowane medale i dyplomy, klasyfikacji drużynowej dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza UGiM w Tuliszkowie p. Krzysztofa Romana oraz puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek U14 i U16 ufundowane przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie p. Mirosławę Puszcz-Majda i p. Waldemara Majda.

Organizatorzy dziękują wszystkim wspierającym turniej, a byli to: firma IzoSerwis p. Jakub Kowalczyk, Burmistrz Gminy i Miasta w Tuliszkowie, p. Krzysztof Roman, firma PosGlanc – Tomasz Glanc, dziękuję Pani Wioletcie Adamiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Turku za wypożyczenie mat na potrzeby turnieju oraz p. Mirosławie Puszcz-Majda za pomoc w organizacji imprezy.

"Cała organizacja to duży wysiłek, myślę że sprostaliśmy zadaniu, w dużej mierze to zasługa rodziców zawodników, którzy pomagali w organizacji imprezy, za co serdecznie dziękuję" - podsumował Michał Gaj Prezes UKS Judo Tuliszków

reklama

Najlepsza zawodniczka U14 - Dominika Maj
Najlepszy zawodnik U14 - Adam Grześkowiak\
Najlepsza zawodniczka U16 - Justyna Małacha
Najlepszy zawodnik U16 - Aleks Caliński

Klasyfikacja drużynowa:

Kategoria dzieci

1. Ippon Kożuchów
2. Judo Tuliszków
3. Jamniuk Gorzów Wielkopolski

Kategoria młodzik

1. PKS Olimpia Poznań
2. Judo Tuliszków
3. UKS 6 Piła

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych...

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych Slalomowych...

7 sierp.
Tatrzański tydzień zawodników judo i dzieci z...

Tatrzański tydzień zawodników judo i dzieci z...

6 lip.
Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama