piątek 24 maja 2019

Joanny, Zdenka, Zuzanny

reklama

VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików w Tuliszkowie

VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików w Tuliszkowie
 

W niedzielę, 31 marca w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Impreza byłą bardzo wyjątkowa za sprawą gosci którzy byli obecni na imprezie sportowej organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, UGiM w Tuliszkowie oraz IzoSerwis.

Na samym początku przywitano zaproszonych gości, Burmistrza GiM Tuliszkowie Krzysztofa Romana, radną powiatu Tureckiego; Eugenia Paterkiewicz, Dyrekcja Zespołu Szkół w Tuliszkowie; p. Mirosławe i Waldemara Puszcz-Majda, p. Justyna Gascon Carreno, p. Marcina Pilarskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuliszkowie p. Wita Brylińskiego, Radnego Gminy p. Tomasza Szczapia, Prezesa Okręgowego Związku Judo w Poznaniu p. Mariusza Grońskiego, gości imprezy; srebrną medalistkę Olimpijską p. Anetę Szczepańską, dwukrotnego Mistrza Świata p. Rafała Kubackiego i Ruperto Gascon Carreno ,trenera mistrza olimpijskiego – szpadzisty Rubena Limardo Gascona, sponsora klubu p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis oraz media.

reklama

W turnieju brało udział około 350 zawodników z województwa Zachodnio-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Lubuskiego, Mazowieckiego, Dolnośląskiego i Wielkopolskiego. Turniej odbył się dla kategorii wiekowych; dzieci najmłodsze (2010-2011), dzieci młodsze (roczniki 2008-2009), dzieci starsze (roczniki 2006-2007) oraz młodzicy (roczniki 2004- 2005). Zawody rozegrane zostały na pięciu matach w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych w których walczono systemem każdy z każdym, systemem grupowym oraz w przypadku dwóch zawodników w kategorii walczono do dwóch zwycięstw. Kto przyszedł tego dnia na hale sportowa na pewno nie żałował. Z całą pewnością niedzielny turniej był nie tylko wielkim wydarzeniem dla startujących w nim osób, ale również wspaniałym pokazem umiejętności i odwagi. Każdy z zawodników zacięcie walczył aby osiągnąć najlepszy wynik.

Najlepsi zawodnicy otrzymali grawerowane medale i dyplomy, klasyfikacji drużynowej dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza UGiM w Tuliszkowie p. Krzysztofa Romana oraz puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek U14 i U16 ufundowane przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie p. Mirosławę Puszcz-Majda i p. Waldemara Majda.

Organizatorzy dziękują wszystkim wspierającym turniej, a byli to: firma IzoSerwis p. Jakub Kowalczyk, Burmistrz Gminy i Miasta w Tuliszkowie, p. Krzysztof Roman, firma PosGlanc – Tomasz Glanc, dziękuję Pani Wioletcie Adamiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Turku za wypożyczenie mat na potrzeby turnieju oraz p. Mirosławie Puszcz-Majda za pomoc w organizacji imprezy.

reklama

"Cała organizacja to duży wysiłek, myślę że sprostaliśmy zadaniu, w dużej mierze to zasługa rodziców zawodników, którzy pomagali w organizacji imprezy, za co serdecznie dziękuję" - podsumował Michał Gaj Prezes UKS Judo Tuliszków

Najlepsza zawodniczka U14 - Dominika Maj
Najlepszy zawodnik U14 - Adam Grześkowiak\
Najlepsza zawodniczka U16 - Justyna Małacha
Najlepszy zawodnik U16 - Aleks Caliński

Klasyfikacja drużynowa:

Kategoria dzieci

1. Ippon Kożuchów
2. Judo Tuliszków
3. Jamniuk Gorzów Wielkopolski

Kategoria młodzik

1. PKS Olimpia Poznań
2. Judo Tuliszków
3. UKS 6 Piła

Podobne artykuły

Złoto dla siatkarki z Turku. Patrycja Szewczyk...

Złoto dla siatkarki z Turku. Patrycja Szewczyk w...

21 maj.
XX jubileuszowy Puchar Wielkopolski Karate

XX jubileuszowy Puchar Wielkopolski Karate

20 maj.
Sukces zawodników Klubu Oyama Karate na...

Sukces zawodników Klubu Oyama Karate na...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama