niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

300 km Bliżej Nieba - biegacze już w drodze do Portugalii!

300 km Bliżej Nieba - biegacze już w drodze do Portugalii! - foto: JM
foto: JM 

Przed nimi ogromne wyzwanie – w cztery dni biegacze z okolic Turku i Konina mają zamiar pokonać 280km w ramach ekstremalnej Pielgrzymki Biegowej z Porto do Santiago do Compostela, by do Grobu Św. Jakuba w Hiszpanii zanieść niezbędne intencje i modlitwę. Po mszy w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej, uroczystym błogosławieństwie i pamiątkowym zdjęciu pielgrzymi wyruszyli w drogę.

„Pielgrzymka biegowa – dlaczego? Dlatego, że w mętnej wodzie czasem grzęzną karpie. Dlatego, że konformizm zaciera ostrość wyrazu. Dlatego, że nikt z nas nie jest samotną wyspą i nie żyje tylko dla siebie.” – możemy przeczytać na stronie wydarzenia „300 km Bliżej Nieba Camino Biegiem dla Alicji”. Pielgrzymka biegowa stanowić będzie wyzwanie nie tylko sportowe, lecz także duchowe. Uczestników dzieli dużo, lecz łączy wiara i potrzeba poszukiwania Boga.

reklama

Najważniejszym celem biegaczy jest modlitwa o zdrowie i zebranie potrzebnych środków na operację dla 14-letniej Alicji Pęszyńskiej, która także przybyła do kościoła Matki Bożej Fatimskiej, by podziękować pielgrzymom i życzyć im szczęśliwej drogi. Po pamiątkowych zdjęciach uczestnicy w charakterystycznych koszulkach i z muszlą symbolizującą pielgrzymkę Camino, na której znajduje się miecz św. Jakuba wyruszyli do Portugalii.

Więcej na temat pielgrzymki biegowej pisaliśmy kilka dni temu: https://www.turek.net.pl/sport/27149-w-cztery-dni-pokonaja-280-km-biegowa-pielgrzymka-do-sw-jakuba-dla-alicji

Trzymamy kciuki za dziesięciu odważnych biegaczy z okolic Turku i Konina i wyrażamy ogromny podziw za ten piękny gest!

Podobne artykuły

Biegowi pielgrzymi dotarli do celu! Przebiegli...

Biegowi pielgrzymi dotarli do celu! Przebiegli 280...

03-07-2019
W cztery dni pokonają 280 km. Biegowa...

W cztery dni pokonają 280 km. Biegowa pielgrzymka do...

20-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama