czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Trener Striker Turek Kamil Więcławek na szkoleniach w Tucholi

Trener Striker Turek Kamil Więcławek na szkoleniach w Tucholi
 

Od 22 lipca do 27 lipca w miejscowości Tuchola w kujawsko-pomorskim odbył się letni obóz szkoleniowy Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Gościem specjalnym obozu był japoński mistrz karate-Masahiro Kaneko. Kancho poprowadził cykl szkoleń obejmujących poruszanie się, pracę środkiem ciężkości podczas walki a także dzielił się swoją dużą wiedzą z zakresu treningu Iken, treningu mentalnego. Oprócz typowych technik walki charakterystycznych dla Karate uczestnicy obozu poznawali nietypowe ćwiczenia, które mają bezpośrednio wpływ na moc wykonywanych technik.  W obozie wziął udział także reprezentant Turku, trener Kamil Więcławek-2 DAN. 

Możliwość treningu z osobami z Azji, które mają inne spojrzenie na sztuki walki to coś niesamowitego, nie do opisania.  Nasz gość z Japonii – kraju kwitnącej wiśni będącym kolebką sztuk walk, gdzie już w starożytnych czasach ludzie musieli używać swojego ciała do obrony przed szlachtą. Krok po kroku Mistrz przekazywał szczegóły które miały wpływ na moc technik. Bacznie śledzone ruchy mistrza pozwoliły trenerowi Więcławkowi na opanowanie owych technik, po to aby dostosować je do swojego szkolenia w naszym rodzinnym mieście. Podczas obozu odbył się egzamin na stopnie uczniowskie kyu oraz dan. Czwórka  znajomych karateków z Kalisza, przeszła go pomyślnie. Sam egzamin na stopnie mistrzowskie składał się z trzech części: wiedzy teoretycznej, technik walk na zasadach K-1 oraz walk w pełnym kontakcie na zasadach Karate Kyokushin. Na sam koniec uczestnicy musieli rozbić deski techniką ręczną oraz nożną. W egzaminie brał również udział trener Kamil, który pomagał w przeprowadzeniu egzaminu dla osób zdających. 

reklama

Od tego roku klub Striker w Turku rozpoczyna nowy dział w historii naszego miasta. Postanowieniem zarządu naszego stowarzyszenia sportowego nawiązujemy współpracę z Polską Federacją Kyokushin Karate. Federacja mająca swoją bazę w Japonii pozwala na starty w zawodach różnej rangi, w tym Mistrzostw Świata oraz daje możliwość zdawania na pasy uczniowskie KYU oraz mistrzowskie DAN.  Zostają otwarte nowe grupy dla dzieci i młodzieży z Karate. Treningi dla dzieci od 3-go roku życia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. To właśnie w tym kierunku w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci wychodzimy do Państwa z taką ofertą. Ruch to zdrowie, w każdej postaci!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnych treningów w naszej Sali treningowej przy ul. Mickiewicza 2  w Turku. Zapraszamy na zajęcia we wszystkich sekcjach: Karate, Kickboxingu, Boksu dla dorosłych, Aerokickboxingu oraz pływania. Treningi podzielone na wiek oraz doświadczenie. 

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Pana Romualda Antosika Burmistrza miasta Turek, dla wszystkich osób i firm które na co dzień pomagają Nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie było by Nas! By szczyty zdobywać!
-Restauracja Pico Belo w Uniejowie, 
-Dźwig Met - Tomasz Piaseczny, 
-Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, 
-Angie Power Service – Dominik Raczyński, 
-FPE Systems, 
-InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,
- IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, 
– biuro rachunkowe PIT - Paweł Tylki, 
- „GilTrans”  Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Striker Turek na seminarium w Wałczu

Striker Turek na seminarium w Wałczu

3 mrz.
Czarny pas dla Kamila Więcławka z Turku.

Czarny pas dla Kamila Więcławka z Turku.

27 st.
Seminarium MMA w klubie Striker Turek

Seminarium MMA w klubie Striker Turek

9 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama