środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Striker na seminarium Polskiego Związku Kickboxingu

Striker na seminarium Polskiego Związku Kickboxingu
 

21 wrzesień był dniem bogatym w wydarzenia dla członków klubu Striker. Najmłodsi kick bokserzy startujący w miękkich formułach walki szkolili się pod Warszawą w Wołominie, na seminarium Polskiego Związku Kickboxingu, kadra dorosłych karateków brała udział w seminarium KARATE zorganizowanym przez Polsk Federacje Karate Kyokushin. Treningi PZKB były prowadzone przez Bartosza Baczyńskiego – trenera kadry narodowej PZKB oraz Damiana Gębali – wielokrotnego medalisty turniejów PZKB, treningi PFKK z udziałem trenera kadry PFKK – shihanem Arturem Wilento 5 dan.

W zgrupowaniu w Wołominie,  klub Striker był reprezentowany przez następujące zawodniczki oraz zawodników: Gabrysia Włodarczyk, Zuzanna Drewniak, Wiktoria Włodarczyk, Iwo Adamek oraz Aleksander Piaseczny. Seminarium było prowadzone z zakresu Pointfightingu, które adresowane było w zasadzie dla wszystkich, tj. dzieci, młodzież oraz dorosłych. Treningi zostały poprowadzone przez trenera kadry narodowej (chyba najbardziej utytułowanego zawodnika tej formuły walki-Wielokrotny Mistrza Polski, medalista Mistrzostw Świata, Pucharów Świata oraz innych turniejów międzynarodowych, uczestnika Igrzysk Sportów Walki w Pekinie 2010 roku - 4 miejsce). Dwa bloki treningowe zakończone zostały  obszerną i profesjonalną sesją sparingową, co pozwoli nam przygotować się do kolejnego sezonu. Uczestnicy zgrupowania zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza obejmowała trening podstawowych technik uderzanych oraz kopanych. Druga z zakresu  zadań sparingowych oraz trzecia poświęcona na trening mentalny. 

reklama

Druga grupa naszych fighterów trenujących Karate brała udział w seminarium w Wieruszowie. Uczestnikami byli trener Ariel Więcławek 1kyu (brązowy pas z czarnym pagonem) oraz zawodnik Kacper Grześkiewicz, również posiadacz 1 kyu. Treningi podzielone zostały na dwa bloki tematyczne. Jeden poświęcony był KIHON oraz IDO GEIKO (techniki w miejscu oraz ruchu) pod kątem walki sportowej, drugi poświęcony  bezpośrednio walkom KUMITE. Znany z niesamowitej sprawności nóg, shihan Artur szczególną uwagę poświecił ćwiczeniom gibkościowym, które tak bardzo ważne są w sportach walki. Nasi wychowankowie zostali zauważeni przez trenera oraz poinstruowani co należy poprawić by stać się lepszym. W każdej dziedzinie życia trzeba się rozwijać. Podobnie jak w sportach walki. Ciągła praca nad samym sobą, dążenie do doskonałości, szacunek dla starszych, trening serca i ciała to kilka z wielu zasad przysięgi DOJO. Idąc ta drogą, podnosząc poziom sportowy zawodników Strikera musi być tylko lepiej. Już niedługo pierwsze starty Naszych karateków, trzymajcie za Nas zaciśnięte pieści.   

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zawodnicy Strikera przygotowują się do...

Zawodnicy Strikera przygotowują się do Mistrzostw...

18 wrz.
Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

1 wrz.
Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego...

Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

8 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama