niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek już w grudniu

Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek już w grudniu - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już w dniach 5-6 grudnia była lekkoatletka odwiedzi Turek z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce. 

O projekcie
Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. 

reklama

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych. 

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.  

W czwartek i piątek (5-6 grudnia) uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.: 

reklama
  • koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
  • piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, 
  • rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu, 
  • roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości, 
  • biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
  • refleksomierza,
  • przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Do zajęć zaproszonych zostało blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych. Pierwszego dnia (05.12.) zajęcia odbędą się w godzinach od 08:00 do 14:00 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Parkowej 3, natomiast w piątek 06.12. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1.Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek! 

Tak akcja wyglądała rok temu w naszej relacji wideo:

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem oraz przy wykorzystaniu dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podobne artykuły

Sportowe Mikołajki z Moniką Pyrek.

Sportowe Mikołajki z Moniką Pyrek.

08-12-2019
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30-09-2019
Pełen emocji Turmageddon 2019 za nami!

Pełen emocji Turmageddon 2019 za nami!

28-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama