wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zawodnicy Strikera na mistrzostwach w Ełku. Zdobyli trzy medale ? każdy innego koloru

Zawodnicy Strikera na mistrzostwach w Ełku. Zdobyli trzy medale ? każdy innego koloru
 

W ubiegły weekend zawodnicy Klubu Striker w Turku wzięli udział w Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w Ełku. Zawody były trzecią imprezą ej rangi w ciągu zaledwie trzech tygodni w okresie pandemii koronawirusa.

Ringowe zmagania rozpoczęły się od zawodów w low kicku w Starachowicach, a następnie krajowa czołówka walczyła w wersji full contact w Drezdenku oraz w Mistrzostwach Polski w formule low kick w Starachowicach. Trzydniowy turniej w Ełku (9-11 października) zgromadził na starcie 190 juniorów i seniorów z 65 klubów. Zawodnicy walczyli o tytuł mistrza w formule K-1. W gronie sportowców znaleźli się zawodnicy turkowskiego klubu Striker wraz z trenerem Kamilem Więcławkiem. W skład ich drużyny weszli najlepsi z najlepszych, między innymi Kacper Siwiński, Aleksander Kowalczyk, Patryk Szulc, Szymon Kałużny oraz Hubert Izydorkiewicz. Jak podkreśla Więcławek, żaden z turkowskich zawodników nie musiał uczestniczyć w walkach repasażowych dlatego dla nich turniej rozpoczął się dopiero 10 października o 9 rano.

reklama

W sobotnich walkach eliminacyjnych oraz niedzielnych półfinałowych i finałowych uczestniczyli już wszyscy. Każda z walk zawodników reprezentujących Turek rozegrana została na wysokim poziomie. -Walki były mocne, jak na tę formułę walki przystało i każdy z zawodników oprócz zdrowia zostawił również kawał serca. Były nokauty, wygrane przed czasem przez potrójne liczenia ale i przegrane boje – wyjaśnia trener Więcławek. Pecha związanego z niedoleczoną stopą miał Szymon Kałużny, który swoją walkę finałową przegrał właśnie przez kontuzję. Pięcioosobowa reprezentacja Turku zdobyła podczas turnieju trzy medale, każdy innego koloru. Aleksander Kowalczyk – 1 miejsce (-81 kg), Szymon Kałużny – 2 miejsce (-67 kg), Patryk Szulc – 3 miejsce (-63,5 kg).  Organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy Thor, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku, a patronat nad turniejem seniorów, juniorów starszych i młodszych objął Polski Związek Kickboxingu

Początek sezonu szkoleniowego 2020/21 był okresem intensywnej pracy dla wszystkich zawodników. Teraz czas na poprawę oraz nadrobienie braków niektórych zdolności. Klub ma w planach uczestnictwo w listopadowym turnieju w Warszawie, jest też szansa na udział w walkach podczas gal zawodowych oraz zawody lokalne dla dzieci i młodzieży z naszego rejonu.

Władze Stowarzyszenia Striker Turek dziękują za wsparcie wyjazdu do Ełku firmie Working Without Borders sp. z o. o. oraz za bezpieczny transport Radosławowi Szymczakowi i firmy LIMAX. Dodatkowe podziękowania należą się władzom Turku oraz osobom i firmom, które na co dzień pomagają zawodnikom wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać!

reklama

 

Podobne artykuły

Striker na Warszawskiej Grandzie. W ruch poszły...

Striker na Warszawskiej Grandzie. W ruch poszły...

19 maj.
Striker Turek na seminarium w Wałczu

Striker Turek na seminarium w Wałczu

03-03-2020
Czarny pas dla Kamila Więcławka z Turku.

Czarny pas dla Kamila Więcławka z Turku.

27-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama