środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic Warriors w Bałtowie

Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic Warriors w Bałtowie
 

Niemal 700 najmłodszych kickboxerów z całego kraju walczyło w niezwykłej scenerii JuraParku – Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (woj. świętokrzyskie) o medale Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formułach pointfighting i light contact.

Przeprowadzone w miniony weekend zawody „Jurrasic Warriors” w Bałtowie to nie tylko rekordowa liczba uczestników, ale przede wszystkim bardzo dobry poziom sportowy i organizacyjny. Na wysokości zadania stanęli po raz kolejny: Grzegorz Wrzesień ze swoją ekipą, Polski Związek Kickboxingu oraz sędzia główny Jerzy Bassa z zespołem sędziowskim. Na potrzeby MP powstał nowy ogromny namiot, gdzie odbywał się cały turniej.

reklama

W składzie reprezentacji Strikera znaleźli się Zuza Drewniak, Kuba Napierała oraz Iwo Adamek. W pierwszym dniu zawodów Nasza ekipa została zweryfikowana (wszyscy znaleźli się w swoich limitach wagowych) po czym mogła oddać się urokom Jura Parku.

W drugim dniu zawodów od samego rana przystąpiliśmy do rywalizacji. Pierwszą formuła walki był Pointfighting - przerywana walka do pierwszego trafienia. Pierwsza do walki stanęła Zuzia. Trenująca od lat wczesnoszkolnych zawodniczka już w 1/8 trafiła na bardzo dobra rywalkę z Zielonej Góry. Walka od samego początku była bardzo wyrównana. Dziewczyny punktowały na zmianę, jedna po drugiej. Po regulaminowym czasie musiała nastąpić pierwsza dogrywka, która nie wyłoniła lepszej zawodniczki. W drugiej podobnie… Doszło do sytuacji, w której miało zadecydować „pierwsze trafienie”. Niestety… mieliśmy mniej szczęścia i to przeciwniczka wykonała „czystą” technikę jako pierwsza.

Konkurencja walk przerywanych jest czymś nowym, w czym dopiero raczkujemy. Jednak poziom walki Zuzanny udowodnił iż nie odbiegamy od tych najlepszych w Polsce, mimo tak małego doświadczenia. Przeciwniczka Zuzi zajęła drugie miejsce w kategorii.

reklama

Drugi do walki wyszedł Iwo. Słynący z pieronującej szybkości łatwo przedarł się przez eliminacje. W strefie 1/8 wygrywa przed czasem. W półfinale trafia na zawodnika z Bełchatowa (późniejszego Mistrza Polski) i przegrywa na punkty stając na 3 miejscu podium. Jest to pierwszy i historyczny medal Turowianina w tej formule walki na krajowych Mistrzostwach Polskiego Związku Kickboxingu.

Drugi z kolei dzień Mistrzostw kończyliśmy walką Kuby. Jakubek „otwierał” walki Light Kontaktowe (bez przerwy), na które docelowo się szykowaliśmy. Kuba w swojej kategorii miał aż 18 zawodników i sam musiał stanąć w repasażach by wziąć udział w eliminacjach. Rywalizował z zawodnikiem z Włocławka. Już od samego początku walka przybrała dynamiczny charakter. Żaden z zawodników nie chciał odpuścić. Kuba mały doświadczeniem ale wielkim serduchem do walki zdołał zrobić ponad 50 punktów w swoim pojedynku (średnio zdobywa sie 20-30). Rzutem na taśmę wygrywał każdą rundę i ostatecznie zwyciężył w przed walkach. W drugim pojedynku było zdecydowanie trudniej. W 1 rundzie Kuba nawiązywał walkę jednak przeciwnik cały pracując na wstecznym punktował i miał małą przewagę. Runda druga miała zadecydować o dalszych losach. Chęć dotarcia do strefy medalowej i niosący doping znajomych kibiców pozwolił Jakubkowi na zwycięstwo.

Reprezentant Turku trenuje od 2 lat i jest to jego drugi duży turniej sportowy. Drugi dzień turnieju kończyliśmy w bardzo dobrych nastrojach

W niedziele od samego rana ćwierćfinały, półfinały i finały wszystkich kategorii. Nie mogło zabraknąć tam Naszych! Pierwszy do swoich pojedynków staną Iwo. Przypadek chciał że trafił na zawodnika z którym walczył prędzej w Pointfightingu… Przyszła kryska na Matyska. Iwo przed czasem przewagą 15 punktów wygrywa rewanż! Do swojego pojedynku półfinałowego przystąpił Kuba. 3 pojedynek na pewno do lekkich nie należał. Zmęczenie i małe braki kondycyjne nie pozwoliły na to by mógł kontynuować swój pojedynek i po pierwszej rundzie musieliśmy zakończyć rywalizację mimo szczerych chęci Naszego zawodnika.

„Chciałbym zaznaczyć że Jakub trenuje dopiero niecałe 2 lata i był to jego dopiero drugi duży turniej”

Zuzia Drewniak w swojej walce finałowej miała zawodniczkę z Piaseczna, która zwyciężyła kategorie Pointfighting ( w tym poprzednią rywalkę Zuzi). Każdego zawodnika czy zawodniczkę na pewno denerwowała by taka sytuacja ale nie Zuzie. Na zimno podeszła do swojego pojedynku i od samego początku z pewnej obrony wychodziła do ataku. Od samego początku narzuciła swój styl walki i tak doprowadziła do wygranej przed czasem przez przewagę punktową (15 punktów u 3 sędziów) zostając pierwszą mistrzynią Polski w Kickboxingu z naszego rejonu.

Iwo Adamek w swoim finale miał tutejszego przeciwnika za którym stało wielkie grono kibiców. Nasza zawodnik miał już okazję walczyć z rywalem z gór w styczniu poprzedniego roku. Wtedy walka toczyła się przez pełne dwie rundy i dopiero w końcówce nasz zawodnik zdołał wyjść na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Tym razem było inaczej! Iwo już w pierwszej rundzie miał dużą przewagę. Kontrolował walkę w dystansie, jak trzeba było skracał odległość technikami z wyskoku po zadawał serie technik i dosłownie „znikał”… W 10 sekundzie 2 rundy iwo przez przewagę techniczną wygrywa swój pojedynek zostając jak drugi Mistrzem Polskiego Związku Kickboxingu.

Wróciliśmy do domu z 4 medalami mistrzostw Polski. Był to niewątpliwie ciężki okres dla przygotowań i dlatego tylko 3 osoba ale za to jaka mocna drużyna brała udział w tych mistrzostwach. Jako klub prowadzimy zajęcia sportowe jak i rekreacyjne w których może uczestniczyć każdy. Bez względu na wiek i płeć, poziom wytrenowania, kondycje i stan cywilny???? Nie każdy musi zostać zawodnikiem ale każdy może trenować w Naszym klubie. Zapraszamy na Mickiewicza.

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Najlepsza Pizzeria w Uniejowie – Pico Belo, Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil, WłodarTRANS, firmie 100 Car, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu oraz Gosi i Jarkowi Janusikowi za wspawie medyczne - właścicielom Apteki Zielonej.

materiał prasowy nadesłany.

Podobne artykuły

Zawodnicy Strikera przygotowują się do...

Zawodnicy Strikera przygotowują się do Mistrzostw...

18 wrz.
Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

1 wrz.
Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego...

Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

8 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama